salsa verde

1000× omílaný zápočtový list…

Byla jsem odejita ze zaměstnání a to dohodou o rozvázání pracovního poměru. a teď-jako spousta ostatních lidí- i já se s bývalým zaměstnavatelem přetahuju o zápočťák. Měl by ho, jakož i ostatní potřebné dokumenty předat v den ukončení prac. poměru. ale nepředal a řekl že to pošle poštou. Neposlal. Na úp jsem se ptala jak to z něj mám dostat. Jen krčili rameny s tím že na takové není metr a na znamení soucítění mi popřáli hodně štěstí… Co mám dělat? Jakou má zam. lhůtu na dodání dokumentů? Kdo to z něj vymůže?
Doplňuji:
Na úp mi paní řekla že na dokumenty můžou jedině tak čekat. Soudem jsem už hrozila. Pan podnikatel si sedl na židli, zeširoka se usmál a řekl: tak mně žalujte.

Nejlepší odpověď
standa

Nedodání ZL na úřad práce není žádným důvodem pro vaše případné (ne)zařazení mezi uchazeče o zaměstnání.

Pokud splňujete všechny zákonné podmínky, tak budete mít nárok i na podporu. Předložení ZL nepatří mezi žádné zákonné podmínky.

Doporučuji, abyste na ÚP předložila písemnou žádost o zařazení do ´evidence´, do které uveďte skutečnosti, které brání předložit zmiňovaný ZL. Pokud tuto žádost předložíte do 3 prac.dní, tak byste měla být ´ze zákona´ pojištěna a pokud vás ÚP z různých důvodů do evidence nezařadí, tak se nenechte odbýt a trvejte na tom, aby vám dali písemně odůvodnění proč vás nezařadí.

Úplně jiné téma je „žaloba“ zaměstnavatele, protože toho budete moci žalovat až teprve poté co vám vznikne konkrétní škoda, např.:

  • ÚP vás nezařadí do evidence a nedostane dávky nebo
  • nebudete zdravotně pojištěná a zdrav.pojišťovna vám doměří dlužnou platbu pojistného + penále atd.

Další odpovědi
hanulka11

Pokud to trvá déle než týden pohrozte mu soudem .Je smutné,že na ÚP vám nedovedli pomoci ,právě ÚP by měl pomoc při vymáhání ZL. Stále to urgujte nenechte se odbýt.
Doplňuji:
tak ho zažalujte jste v právu

mosoj

Je to smutné, ale toto jsme si zvolili.
No což, jestli vás to potěší můžeme cestovat. Mě ne !!!

ten který je

Já bych mu pohrozil paragrafem 313 podle kterého je povinen zápočták vydat a to písemnou formou.Také bych uvedl že ho dám jinak k soudu.
Doplňuji:
Obrátil bych se ještě na oblastní inspektorát práce.

standa

„Je to smutné, ale toto jsme si zvolili.
No což, jestli vás to potěší můžeme cestovat. Mě ne !!!“ -->

Smutná je jiná věc, pane, a to že rozdíl mezi dobou před a po ´listopadu´ posuzujete pouze tím, že dnes můžeme cestovat… ☹

mosoj

Milý pane, jestli nevidíte ten svrab do kterého většinu populace tento režim žene tak je to ještě smutnější.
Jsem poválečný ročník nemohl jsem za minulého režimu srovnávat a svým rodičům jsem nevěřil. Dnes vím že měli pravdu.
Přestřihaly se dráty a celá republika se rozkradla zevnitř i zvenku. Toto se mně nikdy líbit nebude. A neobracejte to. Tím cestováním já lidem oči nezavírám to dělají jiní. Z cestování se nenají ani neseženou byt. Ono ještě mnoho lidí prokoukne, asi se vám to pak líbit nebude.
Jestliže zaměstnavatel nechce dát někomu zápočtový list tak je to prachobyčejnej hajzl !!!

standa

Že ten zaměstnavatel je hajzl, to se nejspíš shodneme všichni zde přítomní, o tom asi žádná polemika není.

Že se, ale všichni NESHODNEME na vámi uváděných argumentech, o tom by asi taky polemika neměla být vedena.

Já vaše názory respektuji, máte k nim nejspíš reálné důvody…, ale já patřím do skupiny lidí, kteří s vaším černobílým a zjednodušeným pohledem na dnešní svět, potažmo Českou republiku, NESOUHLASÍM.

Ale pojďme na to z optimistického pohledu 🙂 oba dva máme společný rys, baví nás to zde na Odpovedich.cz, takže „do smrti dobrý“, jo? 🙂

salsa verde

Mrzí mně že na základě mé otázky se tady rozpoutal mikrokonflikt, zároveň jsem ráda že pan Standa mi odpovídá protože mi jeho rady vždy pomohly čímžto velmi děkuji (a zdá se že ještě budu potřebovat další) Že je zaměstn. hajzl to se shodnem všichni, já bych ho ještě počastovala názvem primitivní namyšlený panpodnikatel. A nakonec snad pan Mosoj si přečte Standův dovětek.

standa

Mrzet vás nic nemusí (což si troufnu říci i za kolegu mosoje), protože k dobré diskuzi neodmyslitelně patří i protichůdné názory…, samozřejmě pokud jsou prezentovány slušnou formou, a to si myslím, že je dodrženo 🙂

mosoj

Já se neurazil. Ale diskutovat by se mělo.
Jinak mně se vede dobře i v důchodu až na to zdraví, takže bych se k tomu vyjadřovat nemusel. Přeji vám aby se vám vedlo alespoň jako mně, je te ve vaší moci.