Co delat, kdyz nesouhlasim s vypovedi?

doby den pracuji ve firme jako montazni delnice,ale uz par mesicu me dali uklizet jelkoz nemeli dostatek prace.v prosinci mi dali nastarosti uklid hal pomoci masiny ktera je k tomu urcena, jen mi ukazali jak se ridi a obsluhuje ale radne skoleni jsem nedostala.ve firme je bezne propousteni bez radneho duvodu a tose prihodlo ted imenadrizeny me chce rpustit jelikoz na masine vznikla skoda 4300 kterou jsem udajne zpusobila ja.bud podepisu vypoved a nebo zustanu, uhradim vzniklou skodu ale at pry pcitam ze si najdou jiny duvod a stejne me prpusti a navic z duvodu poruseni hrube kazne. jak se mohu branit,kdyz zamestnavatel takhle vyhrozuje a vymysli si duvody k vypovedi.

ps: u zamestnavatele uz pracovat nechci,kdyz se takhle zachoval a navic se bojim ze po me pujde.navis kdyz propoustel hromadne min.rok jlikoz nemel praci tudiz asi vypoved pro nadbytecnost, tak nevyplacel ani odstupne a proslo mu to.

Nejlepší odpověď
standa

Předně si musíte odpovědět na základní otázku „Chci se bránit až do krajnosti, tzn. až do soudního sporu ?“

  1. pokud ano, tak čtěte dál 🙂
  2. pokud ne, tak nějaká polovičatá řešení v podobě vyjadřování nesouhlasu s výpovědi…, nemají z právního pohledu žádnou další váhu

CHCECETE SE SOUDIT:

  1. vyzvěte (písemně) zaměstnavatele, aby vám oznámil (písemně) důvody pro jeho argumentaci o údajně zaviněné škodě s tím, aby doložil jakým způsobem jste byla prokazatelně proškolena
  2. oznamte zaměstnavateli (písemně), že se hodláte obrátit na Oblastní inspektorát práce s podnětem ke kontrole dodržování pracovně-právních vztahů ve firmě (a na důkaz kopii tohoto oznámení připojte do dopisu)
  3. předložte zaměstnavateli návrh na ukončení prac.poměru dohodou k 28.2.2010 s tím, že nepožadujete výpovědní dobu, ale požadujete 4-měsíční odstupné.

Dál je to už jen na vás a případně na právníkovi, který by vám měl pomoci s formulací zmiňovaných dopisů.

Já bych na vašem místě zariskoval a investoval 1.000 – 1.500 Kč za právníkovo poradenství. Pokud do TOHO pak půjdete, tak se vám to vrátí…, věřte 🙂

Další odpovědi
Wareg

Nechci tady delat reklamu, ale nejen pro tyto spory doporucuji jednu velmi znamou pojistovnu pravni ochrany, pusobici i v CR… zkuste pohledat na internetu, pro priste by vam to mohlo pomoct v reseni techto sporu. Ja osobne jejich sluzeb vyuzivam a nyni se budu se svym byv. zamesntavatelem soudit. Velke plus je v tom, ze veskere soudni vylohy a vse s tim spojene zaplati pojistovna.