Avatar uživatele
Jack Sparrow

Zapoctovy list

dobry den rozvazal jsem pracovni pomer a obdrzel jsem zapoctak na ktery je napsano ze prumerny mesicni vydelek cini0,00kc a sef po me chtel abych mu to podepsal.nepodepsal jsem to je ten zapoctak spravne?jestli ne co si o tom mam myslet dekuji za odpoved,

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kropitko před 5244 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
panenka

musí vám napsat zmíněnou částku na zápočtový list pokud tak neučiní ani po nápravě obratte se na ÚP řeknite jim tam svůj případ tam by vám pomoci měli

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
standa

Podle zákoníku práce (§ 313) údaj o průměrném výdělku zaměstnavatel uvede buď přímo na ´zápočťák´ nebo na vaši žádost tento údaj uvede v odděleném potvrzení. Každopádně tento údaj musí poskytnout.

Proto jej nejlépe písemně vyzvěte, aby vám tento údaj poskytnul a pokud vám zaměstnavatel tento údaj předá na samostatném potvrzení, bude to v pořádku.

Současně jste ale zmiňovaný´zápočťák´ povinen převzít, byť obsahuje chyby nebo neobsahuje potřebné náležitosti. Proti těmto nedostatkum se pak ohraďte jak je shora naznačeno.

Závěrem upozorňuji na ustanovení § 315, které vám dává právo se v případě nečinnosti zaměstnavatele, obrátit na soud…, ale osobně si nemyslím, že to nebude nutné 🙂

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast13h7.aspx

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek