Avatar uživatele
anonym

Zápočtový list

Prosím, existuje nějaká lhůta, do kdy by měl zaměstnavatel vydat zápočtový list po ukončení zaměstnání? Prac. poměr mi skončil 31.8. a ráda bych se šla zaregistrovat na ÚP, ale bez tohoto dokladu to asi nemá cenu, nebo je možné zařadit se do evidence i bez tohoto dokladu s tím, že bude ZL dodán následně? Mám trvalé bydliště v jiném měste, než ve kterém skutečně bydlím a tímpádem bude pro mě i toto "papírování" obtížnější.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? panenka před 4032 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Ano, ta lhůta existuje, řeší ji ustanovení § 313/1 zákoníku práce.

"PŘI skončení pracovního poměru(…) je zaměstnavatel povinen vydat zaměstnanci potvrzení o zaměstnání(…)"

Z uvedeného ustanovení zákoníku práce (zejména ze slůvka „při“) vyplývá, že zaměstnavatel by vám potřebné potvrzení o zaměstnání nebo-li ´zápočtový list´ měl vydat v DEN SKONČENÍ pracovního poměru.

Na ÚP zápočtový list budete potřebovat, takže si jej od bývalého zaměstnavatele důrazně vyžádejte.

---------

A ještě bych doplnil odkaz na obdobnou otázku, kde je v odpovědi řešen i případ, kdy bývalý zaměstnavatel odmítá ZL vydat...
http://www.odpovedi.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mojitek

Na ÚP se zaregistrujte a ZL date dodatecne,to je bezny postup.Jestlize jste NEPODEPSALA zamestnavateli,ze jste od nej ZL od nej prevzala a on Vam ho nevyda-tak bude mit velky problem.Protoze pri pripadnem setreni to bude ON ktery bude muset dokazovat ze Vam ZL predal ;-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
colombo3

Zase Standa,zase kvalitka,vždyť to není pravda, klidně se jděte zaregistrovat,nemáte zápočťák,nevadí,musíte mít ale smlouvu o uzavření pracovního poměru a ta stačí,to už existuje nějaký rok.Takže klíďo,píďo.Takových zaměstnavatelů je moc,tak to udělali takhle.Nový zápočťák Vám potom až budete končit vystaví pracák.A Standa má fakt kvalitky,právník jeden,co když zaměstnavatel zemře nebo se odstěhuje do zahraničí? Jak ho donutíš ty chytrej??? Pani taky píše, že bydlí jinde,to za nim bude lítat každej den nebo co???Tak nepiš takový blbiny-vyčtený.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony