Avatar uživatele
Ondra88

1.2 HTP spotřeba oleje

Ahoj, mám dotaz ohledně výměny oleje ve fabii 1.2 HTP 12v 47kw, žere asi litr oleje na 3000km, hrozí něco, když budu olej pouze dolévat bez jeho výměny ? Ještě doplním, že jde o motor přestavěný na LPG

Zajímavá 0 před 63 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Že auto spotřebovává olej je poměrně běžné, avšak spotřeba 1 litr na 3000km je poměrně vysoká. Mohlo by dojít k poškození motoru.

Pokud jde o dolévání oleje bez jeho výměny, není to ideální řešení. Olej v motoru se postupně znečišťuje a ztrácí své mazací vlastnosti, což vede k většímu opotřebení dílů motoru. Ideální je, když se olej v motoru vymění cca po 15 000 až 20 000 km, v závislosti na typu motoru a doporučení výrobce. To platí i pro vozy s LPG.

Pokud budeš olej pouze dolévat, může to znamenat, že v motoru budou neustále cirkulovat nečistoty a opotřebovaný olej, což může vést k většímu opotřebení motoru a tedy k rychlejšímu zhoršení jeho výkonnosti a životnosti.

Velmi důležité je také používat správný typ oleje. Nevhodný olej může způsobit větší opotřebení dílů motoru nebo zvýšenou spotřebu paliva.

Nicméně toto je obecná rada a situace se může lišit podle konkrétního stavu a typu motoru, stylu jízdy a dalších faktorů. Důrazně doporučuji konzultovat tuto otázku s odborníkem nebo v servisu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Když jezdíš na plyn, tak je to spotřeba oleje vysoká. Zřejmě je motor opotřebený.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Podle manuálu je to „v normě“
„V závislosti na způsobu jízdy může spotřeba oleje dosáhnout až 0,5 l/1 000 km.“
Ale mně osobně to moc v normě nepřipadá. Popovídal bych si o tom s mechanikem.

Mám 20 let starej diesel P.Partner, najeto kolem 320 000. V rámci pravidelného servisního intervalu (15–20 000) nepozoruji žádnou významnou změnu výšky hladiny oleje, sám jsem nikdy nedoléval. Předtím jsem měl Felicii, tam jsem pár deci dolívat musel.

K jízdě bez výměny: Nejsem si jist, ale myslím, že to není dobrý nápad. Je třeba vypláchnout bordel a vyměnit filtr, bez výměny tam toho čurbesu bude nejspíš čím dál víc. Ptejte se svého mechanika.

Upravil/a: Dochy

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek