spanysek

Jakou byste mi doporučili tiskárnu pro domácí použití?

Dobrý den, chystám se kupovat novou tiskárnu, a potřeboval bych poradit jakou. Vím, že budu kupovat od Canonu, ale vůbec netuším jakej typ. Má někdo s touto značkou zkušenosti? Tady je kdyžtak velký výběr tak mrkněte, a nějakou prosím doporučte: http://www.zi­ve.cz/default­.aspx?section=21&ser­ver=1&article=101955&s­howforum=1#ITEM_989276

Díky:-)

Odpovědi
Děda Louda

Musíš vědět, jak budeš tiskárnu využívat. Jestliže budeš tisknout převážně texty, hodí se nejlépe laserová, stačí obvykle černobílá. Pro obrázky se ovšem nehodí, na ty je vhodná inkoustová, zvláště pak na fotografie při použití fotopapíru požadované kvality. Dnešní inkoustovky zvládají obvykle i potisk fólií, např. nažehlovacích obtisků třeba na triko. Některé zvládají i vytvořit vekoplošné plakáty rozdělením na jednotlivé části, které se pak složí do plného formátu.
Uvaž taky, jak často ji budeš využívat. U barevného tisku je výhodou větší počet barevných náplní, protože pak doplňuješ jenom ty, které skutečně dojdou, a ne celou neúplně využitou kombinovanou. To pak dost nepříjemně leze do peněz.
Pro domácí využití jsou šikovné tzv. multifunkce, tj. spojení skeneru, kopírky a tiskárny v jednom přístroji. Při tisku fotografií lze u mnohých použít přímý tisk z fotoaparátu nebo jen z paměťové karty.
Některé mají možnost připojení do domácí sítě kabelem, případně pomocí BT nebo Wi-Fi.
Všechno zvaž, vyber, co budeš využívat, podle toho se rozhodni pro některou typovou řadu a nakonec vyber konkrétní typ také s ohledem na uvažovanou výši investice. Výběr je skutečně široký.
Doplňuji:
Tvůj odkaz vede na diskuzi 11 let starou. To je z hlediska IT pravěk.

Sůwa

Na odkaz jsem se nepodívala, ale pro domácí použití se mi nejvíc osvědčila tiskárna multifunkční – tiskárna, kopírka, zvětšovací kopírka, scaner.

Funna

mám dobré zkušennosti obecně s řadou Pixma…takže třeba tuhle Canon PIXMA MG4150 multifunkční zařízení

jedy

Chceš jen tisknout?
Vyber si klasickou tiskárnu.
Chceš tisknout, kopírovat a skenovat?
Vyber si multifunkční tiskárnu.
Chceš tisknout jen textové dokumenty (referáty, smlouvy, projekty, …)?
Vyber si laserovou černobílou tiskárnu.
Chceš tisknout převážně textové dokumenty, ale někdy i s obrázky?
Vyber si laserovou barevnou tiskárnu.
Chceš často tisknout obrázky a grafiku celkově?
Vyber si inkoustovou tiskárnu.

Zdroj: http://www.laserova-tiskarna.cz

KristýnaNor

Já jsem tiskárnu kupovala asi před dvěma měsíci. Určitě jsem chtěla multifunkční, protože možnost skenování se občas hodí. Protože potřebuji hodně tisknout, tak jsem nakonec vybrala laserovou tiskárnu od HP dle hodnocení tady: https://www.tes­tado.cz/nejlep­si-multifunkcni-tiskarny/
Ale myslím, že to někomu může pomoci s výběrem, i když bude trvat na jiné značce.