WeeBear

Jaké jsou náklady na tisk jehličkovou tiskárnou?

Jde ryze o černý text.

Hledala jsem na netu, ale marně, nacházím jen ceny tiskáren. Předpokládám, že stačí cenu barvy vydělit uvedených počtem tisků, které by měla zvládnout, ale nevím, co zadat jako klíčové slovo.

Ví někdo nějaké statistiky, případně jaká je vlastní zkušenost? Děkuji moc.

Nejlepší odpověď
led

Náklad na tlač sú prakticky najnižšie z typov (podľa technologie tlačových hláv) tlačiarní. Stačí kúpiť kazetu s textilnou páskou do tlačiarne, životnosť od 1 mil do 4 miliona znakov, (podobne ako do klasického písacieho stroja), za predpokladu, že ju zoženiete, ak nie, šikulka dokáže pásku v kazete vymeniť).
elektrická energia+kazeta s páskou+papier.
Pokiaľ si pamätám mohlo by ísť o pár desaťhaliernikov na stranu

Další odpovědi
anonym

Cca < 0,10 Kč (podle ceny pásky – od cca 50,– Kč), páska vydrží cca >1000 stran.

anonym

náklady na tisk jehličkovou tiskárnou jsou velmi nízké, prakticky stačí jednou za rok vyměnit pásku a tisknete dál. Nová páska s ohledem na to jak velmi dlouho vydrží vůbec drahá, dáte za ní jen něco kolem 100 korun. Pásku můžete používat i dlouho nad její předepsanou životnost, jediné na čem se to projevuje že černá postupně zesvětlává, až se vám bude zdát text už málo černý (to může být klidně i po několika letech) můžete teprve pásku vyměnit 🙂

Jehličková tiskárna má bohužel jiné zásadní nedostatky, nedá se dnes skoro nikde koupit když nepočítám různé bazary kde ji vyvažují zlatem. Je neskutečně hlučná a mnohé typy (9 jehličkové) jsou příliš pomalé.

Mapel

Mám vážnou obavu, že se jehličkové tiskárny už nevyrání. Tam je cena na barvu nulová, ale používá se páska jako u psacího stroje, ale mohu používat průpisový papír a tak je to nejlevnější provoz proti levným inkoustovým tiskárnám.

suaeda

Cenu nákladů při provozu jehličkových tiskáren jsem také nenašel. Našel jsem ceny náhradních pásků pro tyto tiskárny a jsou prakticky zanedbatelné. Od 60 do nějakých 600 Kč. Dříve jsem jehličku používal v zaměstnání a tak vím, že spotřeba pásků nebyla velká. Tisk nebyl tak kvalitní jako z inkoustových či laserových typů a byla trochu hlučnější. Tisk grafiky byl velice špatný, hodila se hlavně na tisk textů. Je ale pravda, že vývoj šel dopředu a tak tyto neduhy se možná u novějších typů nevyskytují. Přikláním se k názoru, že tisk na jehličce patří mezi suveréne nejlevnější, navíc při použití speciálních papírů (propisovací traktor, nebo kopíráky), lze tisknout rovnou s originálem i 2 kopie.

Dochy

nevím jestli to ještě někoho bude zajímat, jen bych přidal, že se ty tiskárny stále vyrábí. Jen nebývají tak levné, jak by si člověk představoval. Přeci jen je tam poctivá kovářská práce 😉
Speciální variantu jehličkové tiskárny mají na poštách, dál se používají v náročnějších provozech (vibrace, hluk, prach) a hlavně se používají pro tisk do propisovacích formulářů (kde se vytiskne originál i s dvěma kopiema, a je to dál připravené pro ruční doplnění a následně trojitý podpis)

arygnoc

najnižšie.
pre tlač dokumentov (textu) najideálnejší nástroj (trvanlivosť, nálady).

nepríjemná je iba hlučnosť tlače.