RyuzakiKate

Jak funguje 3D tiskárna?

Stejně mi to přijde už jako šílený sci-fi, ani si to nedokážu představit! A když si vezmu, že takhle někdo může „tisknout“ i zbraně… Těžký futurismus toto.

Nejlepší odpověď
Syd

3D tiskárny se naplněj nějakou hmotou (něčím jako sádrou – v prášku). No a laser potom v určitých místech tu hmotu ztvrdí a potom se výtvor vyjme. Ale koukám, že to asi funguje i mechanickým výsekem.
http://www.you­tube.com/resul­ts?search_que­ry=3d+printin­g&oq=3d+print&gs_l=y­outube.3.1.0l10­.2317.2501.0.4112­.2.2.0.0.0.0.62­.117.2.2.0...0­.0...1ac.kewKPmcY­EMM
http://www.ro­ot.cz/clanky/3d-tiskarna-reprap-vytisknete-si-treba-bryle/

Další odpovědi
pepaholat

3D tiskárna nanáší na podložku roztavenou umělou hmotu (nebo jiný materiál). Tisk postupuje po vrstvách. Vždy když je hotova jedna vrstva hlavice se přesune a začne s další vrstvou. Požadovaný objekt vám tedy doslova roste před očima.

Jakub Tlapal

Jo je pravda, že 3D tisk je dobrý sci-fi. Bohužel/bohudík, jak chceš, je to ale běžná součást našeho života, nebo alespoň toho mého, protože máme 3D tiskárnu v práci, tak jsem si na ni už zvykl. Dokonce s ní pracuju. Ovládám jí, objednávám nové díly, jako třeba Sklo pro 3d tiskárnu z https://eshop­.sharplayers.cz/sklo-pro-3d-tiskarny , prostě dělám všechno, co je kolem ní potřeba.

jancek

a která tiskárna je teda dobrá? potřeboval bych koupit do školy 3d tiskárnu aby měli žáci možnost využít a naučit se i práci s ní…

adelickaa

no tak záleží jak moc má být vymakaná ;) to je to nejdůležitější… a taky i do jaké ceny by se měla vejít… pak až bych volila variantu 3d tiskárny..

jancek

no jak moc vymakaná. tak aby zvládla vytisknout menší ale i o něco větší projekty a taky aby nestála třeba sto tiséíc, tolik by to nešlo do ní investovat ;)

adelickaa

tak to seš uplně vysmátej :D jestli do sto tisíc tak to je luxus ;) no a koukal si už na nějaké na internetu nebo máš nějaké tipy?

jancek

no koukal jsem se ale žádné přesné tipy nebo tak něco nemám… protože se v tom fakt moc nevyznám… tak je to zbytečné abych se na to koukal sám…

adelickaa

no tak se zkus kouknout na tohle video http://www.fe­lixprinters.cz/dow­nloads/videoga­lerie/ a sleduj kvalitu a jak pracuje, tiskne. no prostě všechno sleduj :D a řekni jestli dobrá kvalita nebo ne ;)

jancek

děkuji, koukal jsem se na to a asi do ní půjdu, ale nejdřív si všechno o tom nastuduji, načtu a pak až se rozhodnu jestli ji teda koupím nebo ne ;) ale asi jo. je slibná :))

Míša2

Oni vam se vsim pomuzou a zauci vas to se nebojte 🙂 normalne vam to dovezou na urcene misto a nauci vas ji pouzivat. My mame ted ve skole tu Felix Pro 1 a to je bomba