Bronzový

Máte doma někdo stropní ventilátor a jak jste s ním spokojeni?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Mám a hlavně v tomto počasí jsem s ním velmi spokojena. Stačí jej zapnout na pomalejší otáčky lopatek a je pohodička ! :-))

Další odpovědi:

Bronzový

O stropním ventilátoru, který není koupený v obchodě se zde nesmí psát. Už tenkrát mě smazali odpověď jak se to dělá. Smažte to znovu, a nebo si smažte. Na stropní ventilátor je potřeba vrtule, nejlíp ze starého ventilátoru. Aby měl krátkou osu, ta se dá vyrobit z kulatiny. Osa slouží k připevnění ocelovou pružinou, která má průměr jako je osa. Pružina se nasadí na oba konce, na osu rotoru a vrtuli. Motorek je na 4 až 12 V, může být ze starého videa. Je napájen síťovým adaptérem, s možností přepínání výstupního napětí, je připevněn na stěnu poblíž síťové zásuvky a výstupní napětí je pak vedeno tenkým vodičem, třeba zvonkový drát. K upevnění motorku na strop stačí 1 šroub s hmoždinkou, celá věc neváží víc, než 300 g. K ose tělesa s listy je připevněn pojistný provázek, spojen k ose motorku, například do provrtaného otvoru. Při malých otáčkách, asi 4 V nevzniká znatelný vánek, ale vzduch se pohybuje. Při vysoké rychlosti 12 V se sice vrtule chvěje, ale při tak malém motorku je hluk večer ještě příjemný. Jako odpružení a odhlučnění doporučuji vložit mezi motorek a strop gumovou podložku, motorek tedy nemusí být se stropem připevněn natvrdo. Pružinová spojka slouží k jednoduchému spojení s rotační oskou a vrtulí, když není vrtule dobře vyvážená, nedochází k nekontrolovaným vibracím a motorek se nechvěje, nepřenáší hluk do stropu. Může při nízkém příkonu běžet celou noc. Drátky nebo bílý kablík lze schovat pod stropní polystyrenové kazety. Vrtule má průměr odhadem 30 cm, pro menší místnost stačí. http://brnoantik.rajce.idnes.c z/…

Zdroj: http://img4.rajce.idnes.cz/d04 04/10/10425/10425855_de72790b9 8966602679b7207c697c7cc/images /P9190842.jpg

Pokročilý

Ted se mi zrovna rozbil v těhle vedrech jako na potvoru.

Diskuze k otázce

Bronzový

minerz

Jaky typ/znacku si mel? A jak dlouho slouzil? Predem dik za odpoved. :)

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.