Máte doma někdo stropní ventilátor a jak jste s ním spokojeni?

Nejlepší odpověď
marci1

Mám a hlavně v tomto počasí jsem s ním velmi spokojena. Stačí jej zapnout na pomalejší otáčky lopatek a je pohodička ! 🙂

Další odpovědi
ptáč

O stropním ventilátoru, který není koupený v obchodě se zde nesmí psát. Už tenkrát mě smazali odpověď jak se to dělá. Smažte to znovu, a nebo si smažte. Na stropní ventilátor je potřeba vrtule, nejlíp ze starého ventilátoru. Aby měl krátkou osu, ta se dá vyrobit z kulatiny. Osa slouží k připevnění ocelovou pružinou, která má průměr jako je osa. Pružina se nasadí na oba konce, na osu rotoru a vrtuli. Motorek je na 4 až 12 V, může být ze starého videa. Je napájen síťovým adaptérem, s možností přepínání výstupního napětí, je připevněn na stěnu poblíž síťové zásuvky a výstupní napětí je pak vedeno tenkým vodičem, třeba zvonkový drát. K upevnění motorku na strop stačí 1 šroub s hmoždinkou, celá věc neváží víc, než 300 g. K ose tělesa s listy je připevněn pojistný provázek, spojen k ose motorku, například do provrtaného otvoru. Při malých otáčkách, asi 4 V nevzniká znatelný vánek, ale vzduch se pohybuje. Při vysoké rychlosti 12 V se sice vrtule chvěje, ale při tak malém motorku je hluk večer ještě příjemný. Jako odpružení a odhlučnění doporučuji vložit mezi motorek a strop gumovou podložku, motorek tedy nemusí být se stropem připevněn natvrdo. Pružinová spojka slouží k jednoduchému spojení s rotační oskou a vrtulí, když není vrtule dobře vyvážená, nedochází k nekontrolovaným vibracím a motorek se nechvěje, nepřenáší hluk do stropu. Může při nízkém příkonu běžet celou noc. Drátky nebo bílý kablík lze schovat pod stropní polystyrenové kazety. Vrtule má průměr odhadem 30 cm, pro menší místnost stačí. http://brnoan­tik.rajce.idnes­.cz/Stary_vetrak_ven­tilator_funkcni/

Zdroj: http://img4.raj­ce.idnes.cz/d0404/10­/10425/10425855_de72790b­98966602679b7207c697c7cc­/images/P9190842­.jpg

wertos1

Ted se mi zrovna rozbil v těhle vedrech jako na potvoru.

anonym

Jaky typ/znacku si mel? A jak dlouho slouzil? Predem dik za odpoved. :)