zjentek

Čím to, že si pračka pamatuje?

..peru si tak peru a najednou, asi tak v půlce programu, vypnuli proud a pustili jej asi za dvě hodiny ..no a pračka pokračovala přesně tam, kde se zastavila. Jak to celou tu dobu věděla, takhle bez zdroje?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Má na desce zapojen čip – tzv. eprom paměť. Zde se zapisuje aktuální stav a oproti běžné paměti, která se při výpadku vymaže, tato si data uchová.

Další odpovědi
Ganymede

Transformers! :-O

Lamalam

Staré pračky s mechanickým programátorem to zvládaly úplně běžně. Jak je to v elektronických netuším. Asi to bude zapsané v EPROMce.

anonym

zjentek, v titulu máš chybu. Naprav to. 🙂

zjentek

ty jo no jo! Tak to je konec zlatých časů a začátek moderní, neosobní éry

zjentek

bude to takto- solidní otázky teď budou mít velký písmenko ;)