HOMER

Dobré ráno,chci se zeptat kolik stojí tisk v laserové tiskárně.

Přemýšlím o koupi tiskárny,ale chtěl bych,aby mne tisk stál co nejméně.Předpo­kládám,že je výhodnější pořídit si laserovou..Do­poručili byste mi nějakou konkrétní tiskárnu(popř multifunkci),nebo je to jedno(stačí mi černobílá,pouze na dokumenty do školy ap.)?
A jak vlastně tyto tiskárny fungují?
Doplňuji:
Díky za odpovědi.Doplním,že v tomto případě dám přednost ceně,protože opravdu potřebuji pouze černobílé dokumenty a možná sem tam nějaký sken učebnice nebo dokumentu,kdybych potřeboval kvalitní kopii,tak navštívím zmiňované centrum ap.

Jelikož je otázka spíše odborná s relativě jednoznačnou odpovědí,zůstává otevřená abych dal šanci odpovědět i ostatním..

Nejlepší odpověď
baghira

Na kovový válec se „namaluje“ obraz laserem, takže tam, kde posvítil, se vytvoří elektrický náboj. Válec se popráší práškovým tonerem, který ulpí jen na těch nabitých místech. Takto obarvený válec se otiskne na papír, a barva na papíře se „připeče“ – stabilizuje teplem. Válec se otře a je připravený na další stranu.

Cena toneru záleží na typu, jestli je nový nebo renovovaný a tak. U černého textu počítej plusmínus-autobus s 0,50 až 0,80 na stranu, pokud budeš tisknout obrázky, tak několikanásob­ně víc.

Další odpovědi
mosoj

Musíte si především ujasnit na co tu tiskárnu budete využívat. Pokud jenom tištěný text ať už černobílý nebo barevný nebo grafiku tak nejmenší náklady vycházejí na laserové tiskárně a kvalita je vynikající. Byť se to nezdá, protože pořizovací naklady na toner jsou vysoké ale zase se natiskne na jeden toner řádově tísíc a více listů formátu A 4. Náklady na jeden A 4 pak vycházejí řádově v 10 haléřech max 1 Kč.
Pro tisk na fotopapír se ale laserový tisk nehodí.

Pokud hodně kopírujete je multifunkce k nezaplacení !!

Pokud budete u inkoustových tiskáren používat neoriginální náplně budete s naklady na tisk stejně a při černobílém tisku ( za předpokladu že zvolíte tiskárnu která má černou kazetu zvlášť pro tisk textu) ještě níže.
Náklady na pořízení inkoustové tiskárny jsou podstatně nižší než laserové.
Navíc zde máte možnost tisknou na fotopapír.

chudst

Laserova tiskarna je drazsi, barvy do laserove tiskarny jsou drazsi, ale tisk je kvalitnejsi, rychlejsi a levnejsi, nez z klasickych inkoustovych tiskaren.

Multifunkcni tiskarnu bych si neporizoval – scanner mam, kopirku si tak zvladnu udelat sam (a kdyz toho potrebuju vice, stejne jdu do nejakeho centra, kde se to da okopirovat).

Pokud scanner nemate, pak je to na uvaze.

Multifunkcni tiskarna:
PRO: je to urcite levnejsi
PROTI: bude to pravdepodobne mene kvalitni, nez kdyzbyste si koupil laserovou tiskarnu a poradny scanner s vysokym rozlisenim.
Doplňuji:
Mate-li dostatek financi, urcite bych sel radeji do laserove tiskarny a do poradneho scanneru. Nemate-li dostatek financi, pak je to jednoduche a nemusite nic resit – kupte si nejakou multifunkcni.

HOMER

Ještě to zvážím,ale asi nakonec zvolím laserovou multifunkci..Jednou budu určitě rád,že můžu skenovat,až se to bude fakt hodit..
Zjistil jsem,že existují i neoriginální tonery do laserových tiskáren,stojí zhruba polovinu čili cca. 650 Kč/1400 stran.Tyto tiskárny mají navíc tu výhodu,že v nich nezasychá inkoust,takže se skvěle hodí pro někoho jako jsem já,kdo moc netiskne,jen několik stran denně..

mosoj

Multifunkci vřele doporučuji, už jenom pro tu možnost přímého kopírování jedním tlačítkem bez použití počítače. Ostatní je otázkou osobních priorit.

chudst

Zase pokud vite, ze budete chtit tisknout pouze cernobile dokumenty, scanner byste vyuzival jen minimalne (jako ja drive, nez jsem ho zacal kvuli fotkam vyuzivat naplno), pak by se vam hodila spis ta laserova CERNOBILA tiskarna: http://www.he­ureka.cz/?h[fraze]=%C4%8Der­nob%C3%ADl%C3%A1+la­serov%C3%A1+tis­k%C3%A1rna&min=500&max=2­000&gty=new&o=1