Wortygen

Tisk černobílého obrázku

Barevný obrázek jsem převedl na černobílý a když ho chci vytisknout , tak mi to píše , že chybí žlutá barva. Jde to nějak vytisknout , aniž by mi to psalo , že chybí barva?
Jinak mám tiskárnu EPSON Stylus SX235W
Doplňuji:
A kde si to můžu nastavit? :)

Odpovědi
isteron

Ja mám trojkombináciu Epson Stylus sx 100. V nastavení predvolby tlače mám možnosť " len čierna farba ". Možno pri použití tejto možnosti nebude pýtať aj iné farby.
Na kopírke je tiž možnosť " len čierna kópia ".
Doplňuji:
Alebo tú žltú doplniť, veď aj tak ju bude treba niekedy.

Dochy

Teď budu psát obecně, nemám zkušenosti s Epsonem.
V nasstavení tisku bývá volba „černobíle“ nebo „tisk v odstínech šedi“ nebo něco podobného. To by mohlo pomoct, tiskárna pak používá pouze černý inkoust (pokud má různé černé inkousty, použije ten pro ČB tisk)
Ale: některé inkoustovky odmítnou fungovat, pokud jim chybí jakákoli barva. Ony vědí, že pokud dojde barva, nemohou prostříknout všechny trysky (čištění provádějí vždy před tiskem) a je pak riziko, že se trysky bez inkoustu ucpou.

Tisk-online

Jak už psal níže pan Dochy, vše nastavíte přímo v Nastavení tisku, kde je volba černobílého tisku. Ten potvrďte a pak už by vše mělo jít jako po másle. Nicméně, pokud v toneru chybí nějaká barva, může Vám pak tiskárna stávkovat a tisknout bude jen v „neviditelných barvách“… Jestli potřebujete větší množství letáků, vizitek a toužíte po kvalitě, raději oslovte některou <a href=http://w­ww.tisk-online.cz>online tiskárnu</a> a nechte vše na ní.
Hezký den.

StaKlad

Známá měla obdobný typ tiskárny a pokud nedoplnila i barevné cartridge, tak tiskárna stejně netiskla. Nakonec to vyřešila levnějšími kompatibily, aby tam aspoń něco měla.

Zdroj: http://www.naplne-do-tiskaren.com/naplne-do-tiskarny-epson-stylus-sx235w-c807/