petraklep

Výběr tabletu Apple x Samsung

Mohli byste mi prosím poradit ohledně výběru tabletu? Vzhledem k tomu, že mám ipohone se mi líbí Ipad, ale pak ještě uvažuju o Samsungu:
http://interlin­k.tsbohemia.cz/ap­ple-ipad-s-retina-displejem-16gb-md513sl-a_d154167.html

http://interlin­k.tsbohemia.cz/sam­sung-galaxy-note-10-1-gt-n8000zwaxe-_d150329.html

Předem díky za názory!

Odpovědi
Wortygen

A teď jestli ho chceš jen kvůli vzhledu , nebo kvůli výkonnosti ?

aliensok

Doporučuji jednoznačně tablet s Androidem. Apple iOS je fajn, ale časem zjistíš, že mnohem efektivnější je pracovat s Androidím zařízením. Co se týče Google Play market (obdoba Apple App Store), tak je to naprosto stejně vymakané, co se týče aplikací, tak volnější přístup, Apple hrozně cenzuruje.

marek.29

Rád bych vnesl do této temné konverzace trochu světla a taky přispěl do diskuse o „androidích zařízeních“ jestliže máš Apple iPhone, tak předesílám iPad je pro tebe jasnou volbou. Nejen kvůli tomu, že cenově vychází lépe podle toho co jsi linkovala v otázce, ale také v mnoha dalších aspektech.
Výkonnost Androidu je na pováženou. iOS zařízení si vystačí s menším výkonem v ohledu k vyladěnosti s jakou pracuje. Není zatěžován otevřeností platformy a tak vše funguje jak má v mezích které jsou nastavený. Je to jednoduché, krásné a funguje to. Pokud skutečně potřebuješ víc, jak tu píší Wortygen a aliensok, tak potom android, ale jestliže si už přičichla k ekosystému Apple cokoliv jiného než iPad by byla chyba :( O efektivnosti pracovat na Samsung tabletu a pokoušet se k tomu cpát do páru iPhone – to je teprve chyba :D O stejné „vymakanosti“ Google Play a Appstoru by se dalo polemizovat. Faktem je, že Google Play je plnej prasáren co tam nahrál kdejakej hacker z US a kdoví odkud ale aplikace v Appstore prochází kontrolou takže selhání, SPAM, hoax a jakékoliv ohrožení tvých citlivých údajů je přes tuto kontrolu vyloučena.
Volnější přístup to ano – ten Android skutečně má ale pak je potřeba nesmírný výkon aby tvou zasekanou mašinu všelijakýma widgetama ještě udržel jakš takš v chodu.. u iPadu se ti nestane že by ti padl tablet protože máš otevřených moc blbostí u Androidu je to otázka.
Slovnímu spojení „Apple cenzuruje“ se směju ještě po 10minutách psaní této odpovědi :D :D bez komentáře – tomu uživateli někdo vycenzuroval mozek asi :)

Za mě rozhodně Apple iPad podle toho co jsi napsala za parametry a že vlastníš iPhone.

Bedy

Android je příliš otevřený, iOS je příliš uzavřený systém.
Andorid je velice používaný mobilní operační systém a díky jeho přílišné otevřenosti se snadno stal terčem útoků hackerů – v oficiálním obchodě Google Play (dříve Android market) bylo zaznamenáno několik případů, kdy tam byly nabízeny nebezpečné aplikace – ten Google Play není nijak zvlášť kontrolovaný, takže tam může de facto kdokoliv nahrát cokoliv.

S tím pak taky souvisí to, jak je ten systém používaný, tak samozřejmě je ho nutné nějak proti těm virům apod. chránit – existují antiviry, samozřejmě i zdarma (třeba AVG mobile security), ale už je to zase taková trochu brzda toho tabletu jo…

A pro iPad je taky dost aplikací, pravda, že pro Android je více, ale zase když se podíváme na jejich kvalitu, tak těch kvalitních jich je stejně. Samozřejmě kdo hledá nějaké prdící balónky nebo zapalovač, se kterým si člověk nic nezapálí, tak to asi v obchodě Apple nenajdete, a tak si bude muset nechat zajít chuť no 🙂

Takže co se týká rychlosti – Samsung má víc operační paměti RAM, ale to je vlastně nutnost – jinak by nemohl konkurovat iPadu – Android je určitě hardwarově náročnější systém a pak taky se počítá s nějakým tím antivirem tam, a ten si něco ukrojí, tak proto je tam víc operační paměti.

Podle mého názoru bude určitě mít lepší displej iPad – ono na slunci bude displej určitě viditelnější, v normálním osvětelní ostrost textu apod. bude lepší díky té použité technologii.

Jako za mě bych šel spíš do toho iPadu, přijde mi to jako lepší investice, než nějaký Samsung. I kdyby se něco s tím iPadem stalo, je tam určitě lepší podpora, než u Samsungu.

Lucinka :)

Určitě apple! Já mám o applu a jsem s nim moc spokojena.

ripcurl

Až budeš vybírat, určitě ráda ušetříš nějaké penízky. Doporučuji využití některého z porovnávačů cen. Já jsem byl spokojen s http://www.porovnej-ceny.eu

Je to dost propracované.