Natee

Dokončuji základku a stále nevím, kam na střední školu..

V Osmé třídě jsem měla na obouch vysvědčeních dvě dvojky, teď to možná bude o trošku horší, ale pořád nevím, kam dál. Nemám žádný koníček, kterým bych chtěla vydělávat, namám ráda matiku a fyziku, baví mě čeština a jazyky. Která škola by promě byla vhodná? Co za školu máte Vy a šli jste na novou školu sami, nebo s někým ze školy dřívější? Já vím, moc otázek..

Nejlepší odpověď
chudst

  1. Ostatnimi ve tride se absolutne nenechej ovlivnit. Bez na takovou skolu, kam chces, i kdyzbys tam mela jit z cele skoly sama.
  2. Kdyz te bavi jazyky – tak co treba nejake jazykove gymnazium? Treba zrovna v Brne, kam jsem chodil ja, jsme meli par trid s vyhradni vyukou anglictiny – misto treba hodiny chemie, hodiny matiky… – meli dve hodiny anglictiny. A i nektere ostatni predmety se ucily v anglictine. Samozrejme, byly tam predmety jako matika a fyzika, ale tem se pravdepodobne nevyhnes nikde, jen je muzes minimalizovat.

Další odpovědi
www

Jak ve baví jazyky, tak se sama nabízí nějaká jazyková škola!
Doplňuji:
No a po ukončení zase budeš mít větší přehled i názor a můžeš se rozhodnout, ve které oblasti získané vědomosti uplatnit 😉

Deli

Co třeba cestovní ruch, hotelová škola – pokud Tě tedy baví ty jazyky? Známky bys na to měla.

Já jsem chtěla jít na ošetřovatelku, naši mě ale nacpali na Obchodku. Nakonec, už jako máma, jsem si udělala ještě podnikatelskou školu (dálkově) a teď doufám, že toto zužitkuji 🙂
Nejdradši bych se ale věnovala nějaké té pomáhací profesi. Na studium je ale už ve 33 letech a se dvěma dětmi pozdě. Udělala jsem si ale různé kurzy, po 1.MD jsem pracovala s těhulkami, teď se snažím zas nabídnout pomoc pro lidi zraněné při nehodách.
To, že někomu pomohu, mě naplňuje, zatím si to pomalu rozjíždím, beru mateřskou jako další šanci – dokud jsem na MD, nemusím tak koukat na to, zda mi moje snaha pomáhat vydělává, či ne.

Zamysli se nad svou budoucností, co bys jednou ráda dělala – a pak si zvol obor alespoň příbuzný.

Alesh

  1. obou
  2. když nevíš, jdi na gympl
  3. ono ani tak není důležité jaký druh té školy to je (všude se učí stejný základ), ale jak dobře tě ta škola připraví na další „level“, ať už je to VŠ nebo zaměstnání

led

Citujem sväté slová Deli:
„Zamysli se nad svou budoucností, co bys jednou ráda dělala – a pak si zvol obor alespoň příbuzný.“

potom je ešte jedna možnosť, hop-alebo trop. Ja som absolvovala školu (na tú čo som sa hlásila pre"nedostatok miesta ma neprijali), pre ktorú, ako som si myslela som vôbec nemala vzťah, a v odbore som vydržala svoj celý profesný život. S malými prerušeniami.

Sandy

Ještě máš čas o tom přemýšlet, pamatuji, že svoji školu jsem si vybrala 14 dní, před termínem, kdy se odevzdávaly přihlášky.:)

>>Michal Kole – chtěla bych doplnit Tvoji odpověď, protože jak na cestvoním ruchu, tak na hotelovce (jak si psal), tak i na většině dalších škol (asi mimo zdrávky a různých technických oborů), je jako povinný předmět ekonomika a účetnictví. S matematikou to nemá moc společného, ve středoškolských osnovách je u těchto příkladů minimum výpočtů a když už tak se jedná o sčítání a učitelé povolují kalkulačky, takže není třeba bát se matiky. :)
Např. na cestovním ruchu je jí minimálně (osobní zkušenost :)), jen dvě hodiny týdně a fyzika je jednu hodinu týdně pouze v prvním ročníku. Takže jestli se chceš těmto předmětům vyhnout a máš talent na jazyky, zkus o tomhle nebo podobném oboru přemýšlet. :))

lexx

Informatika, jazyky, cestovní ruch, státní správa, zdravotnictví. Vyhýbej se ekonomkám, obchodkám – to jsou továrny na nezaměstnanost, bez uplatnění.

DusanOrlik

Zdravím,to nevím i já.Ve škole,se nám dneska předtsavili,kde odborníci ´´kouči,, pomáhají najít školu a pomohou vybrat povolání.Dnes jsme si řekli poměrně hodně věcí,nechám to na tobě.Zkus tyhle 2.webowky-určitě jsou užitečné… 1.web: http://digifo­lio.rvp.cz/vi­ew/view.php?d=4033

Zdroj: http://www.smrov­.cz/projekty-esf/karierovy-koucik-do-skol

lorja

Školy pořádají Dny otevřených dveří.Třeba by ti návštěva některé pomohla ve výběru zaměření.Zajdi za výchovným poradcem ve vaší škole a vyžádej si bližší informace.Nevím odkud jsi a tak ti pro ukázku posílám odkaz na náš Zlínský kraj.

Zdroj: http://www.bur­zaskol.cz/

KamČůZeK

Před rokem jsem řešil stejný problem. Nakonec jsem na oboru Ekonomika a podnikání zaměření Management obchodu a služeb a jsem spokojený. Měl jsem podobné známky jak ty a zvládám to v pohodě. Tak bych ti to doporučil. Pak bych ti doporučil Cestovní ruch, Hotelnictví, Maser sportovní a rekondiční nebo Provoz a ekonomika dopravy. Mnoho štěstí při správné volbě.