Kam na střední školu?

Osmý ročník už pomalu končí a příští rok budu muset podávat už přihlášku na střední školu. Dříve jsem chtěla jít ja gymnázium, ale známky se změnily ze samých jedniček na dvě trojky, první pololetí z matiky a hudebky a toto pololetí to vypadá na trojku z češtiny a tělocviku ( často necvičím), zbytek sice není tak špatný, pár dvojek, ale i přesto, myslíte, že by ty trojky hodně vadily? Nechci jít na nějakého kuchaře nebo číšníka (nic proti kuchařům a číšníkům jenom si myslím, že by mě to nebavilo) Prosím poraďte mi.

Odpovědi:

Pokročilý

S trojkami se vůbec neboj, že by si šla na číšníka. Studuji obchodní akademie a trojek jsem měl několik. Mám spolužáka, který měl i čtyřku a je tam taky.

Zapracuj na matematice a češtině (hudebka a tělocvik nejsou - obecně, tak důležité), pohlídej si ´přírodovědné´ předměty (chemii, fyziku, biologii - předměty vyžadující logiku), ´cizí´ jazyk/y (ať jsi schopna se i domluvit) - a zkus, přece jen ten gympl.
;-)

Bronzový

Sežen si doučko a jdi na gympl, pokud myslíš, že by tě to bavilo, jdi si za tím hlava nehlava.

Pokud nemáš čtyřky, učňáku se neboj :) Asi bych kecala, kdybych řekla, že vím, jestli tě na gyml přijmou, ale pohlídej si hlavní předměty (m, aj, čj, ch, f ...) a určitě se dostaneš, když ne na gympl, tak na nějakou slušnou školu. Vždyť přece můžeš podat dvě přihlášky na střední, ne? Zkus ten gympl. ;)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 566
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.