mokrygorky

Co si myslíte o povinné maturitě u matematiky?

Prý to bude povinné pro všechny(od 2019)
Např. i pro humanitní obory.. Co si o tom myslíte? Já, že to je nesmysl.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
ivzez

Jiné

Doplňuji:
Souhlasím s výukou na všech typech škol, ale maturita z matematiky by podle mne měla být povinná jenom na školách, kde to má smysl (na přírovědných gymnáziích, ekonomických a technických školách).

Považuji za nepřiměřené požadovat po hudebnících, zdravotních sestrách,
zpěvácích, graficích, hercích, zahradnících, fotografech, … stejnou úroveň
znalostí z matematiky jako u výše zmíněných škol.

Navíc jsem proti státní maturitě jako takové. Úroveň středoškolského vzdělání se
za posledních 40 let výrazně snížila (někdejší maturitě dnes odpovídá ± bakalář)
a státní maturita „sráží laťku“ ještě o něco níže.

Další odpovědi
annas

Jiné

Souhlasím s maturitou z matematiky. Možná by bylo vhodné rozlišit náročnost maturity mezi humanitními a ostatními obory.

Nic, co se naučím, není nesmysl. Nikdy nevím, kdy budu potřebovat. Z matematiky jsem maturovala, vůbec ji nepovažovala za nějaké zlo.

gecco

Souhlasím s tím

Který člověk, byť pracující v humanitním oboru, se obejde – zcela, bez matematiky? – a tím nemyslím sčítání dvou- nebo tříciferných čísel při kontrole účtu za večeři…
;-D
Jednoznačně s povinnou maturitou z matematiky souhlasím.
Jinou otázkou je, zda by nebylo vhodné zavést maturitu o více úrovních, dvou – třech, jinou úroveň upotřebí konstruktér či fyzik a jinou pak ´specializovaný´ lingvista.
😉

Gami.Pet

Je to nesmysl

mosoj

Souhlasím s tím

Radomír.cz

Je to nesmysl

Hlada

Souhlasím s tím

Matematika je jediný školní předmět, ve kterém je možné zlepšit si a ve zkoušce ověřit logické myšlení. V našem školství má tradici. Fyzika ani jiný předmět se neujal. Matematika je všudypřítomná i v humanitních oborech. Např. i na filozofii musí student psychologie ovládat počty pravděpodobnosti, integrály, Gaussovu křivku. Spíš se podivuji nad tím, že povinná není. Na VŠE prý mají studenti problém spočítat DPH. K čemu je taková maturita dobrá?

Arne1

Dříve bývala jednotná maturita z matematiky naprosto normální.
A k čemu to je ? Zamyslete se na d sebou – umíte spočítat trojčlenku ? Tj. jednoduchou rovnici o jedné neznámé ? – jsou studenti kteří to neumí a nestydí se přihlásit na Techniku.

Umíte počty z prvního stupně ZŠ ?
Tak kolik je 6 – 2 * 3 ???

ptáč

K čemu maturita a humanitární obor? To se budeme navzájem hladit a dávat sochám vlasy?

KatkatkaW

díkybohu mám maturovat ještě v roce 2018:)

annas

Nikdy nezapomenu na svatý týden. Bylo to v pátek 13. 5. ve 13.00 h.
Krájela jsem tvrdý chléb a nůž se zakousl do ruky místo do chleba. Všude kolem stříkala krev. V dlani v blízkosti palce velká rána. Musela jem navštívit chirurgii…

Jak se říká, všechno zlé je na něco dobré. V pondělí jsem maturovala a nemohla jsem se zavázanou rukou při zkoušce z matematiky rýsovat na tabuli trojúhelník, neudržela jsem pravítko. Takže stačilo jen načrtnout zadání. Byla jsem v tomto směru kopyto, dřevěné pravítko, trojúhelník či kružítko mně padaly z rukou. Měli jsme ale výbornou učitelku z matematiky. Před maturitní komisi jsem na tabuli načrtla trojúhelník, Už přesně nevím, které hodnoty kromě výšky byly dané. Nadechla jsem se, nestačila říct t ani slova. Učitelka mně položila otázku, co víme o výšce … a už jsem jela jako fretka. 🙂 První část otázky si nepmatuji, ale tato z geometrie mně utkvěla v paměti, i když je už hodně dlouho. 🙂

ptáč

Vidíte, k čemu jste se tam dopracovala. K větám, které se neříkají v poezii. Paměť máte dobrou, jela jste jak fretka. A pořád jedete a nejdete zastavit. Ještě že v tom rybníce nejsou návnady. 🙂 Zdravím.