Pokročilý

Co si myslíte o povinné maturitě u matematiky?

Prý to bude povinné pro všechny(od 2019)
Např. i pro humanitní obory.. Co si o tom myslíte? Já, že to je nesmysl.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Stříbrný

Jiné

Doplňuji:
Souhlasím s výukou na všech typech škol, ale maturita z matematiky by podle mne měla být povinná jenom na školách, kde to má smysl (na přírovědných gymnáziích, ekonomických a technických školách).

Považuji za nepřiměřené požadovat po hudebnících, zdravotních sestrách,
zpěvácích, graficích, hercích, zahradnících, fotografech, … stejnou úroveň
znalostí z matematiky jako u výše zmíněných škol.

Navíc jsem proti státní maturitě jako takové. Úroveň středoškolského vzdělání se
za posledních 40 let výrazně snížila (někdejší maturitě dnes odpovídá ± bakalář)
a státní maturita "sráží laťku" ještě o něco níže.

Další odpovědi:

Zlatý

Jiné

Souhlasím s maturitou z matematiky. Možná by bylo vhodné rozlišit náročnost maturity mezi humanitními a ostatními obory.

Nic, co se naučím, není nesmysl. Nikdy nevím, kdy budu potřebovat. Z matematiky jsem maturovala, vůbec ji nepovažovala za nějaké zlo.

Zlatý

Souhlasím s tím

Který člověk, byť pracující v humanitním oboru, se obejde - zcela, bez matematiky? - a tím nemyslím sčítání dvou- nebo tříciferných čísel při kontrole účtu za večeři...
;-D
Jednoznačně s povinnou maturitou z matematiky souhlasím.
Jinou otázkou je, zda by nebylo vhodné zavést maturitu o více úrovních, dvou - třech, jinou úroveň upotřebí konstruktér či fyzik a jinou pak ´specializovaný´ lingvista.
;-)

Zlatý

Souhlasím s tím

Zlatý

Souhlasím s tím

Matematika je jediný školní předmět, ve kterém je možné zlepšit si a ve zkoušce ověřit logické myšlení. V našem školství má tradici. Fyzika ani jiný předmět se neujal. Matematika je všudypřítomná i v humanitních oborech. Např. i na filozofii musí student psychologie ovládat počty pravděpodobnosti, integrály, Gaussovu křivku. Spíš se podivuji nad tím, že povinná není. Na VŠE prý mají studenti problém spočítat DPH. K čemu je taková maturita dobrá?

Pokročilý

Je to nesmysl

Pokročilý

Je to nesmysl

Diskuze k otázce

Bronzový

ptáč

K čemu maturita a humanitární obor? To se budeme navzájem hladit a dávat sochám vlasy?

Pokročilý

KatkatkaW

díkybohu mám maturovat ještě v roce 2018:)

Zlatý

annas

Nikdy nezapomenu na svatý týden. Bylo to v pátek 13. 5. ve 13.00 h.
Krájela jsem tvrdý chléb a nůž se zakousl do ruky místo do chleba. Všude kolem stříkala krev. V dlani v blízkosti palce velká rána. Musela jem navštívit chirurgii...

Jak se říká, všechno zlé je na něco dobré. V pondělí jsem maturovala a nemohla jsem se zavázanou rukou při zkoušce z matematiky rýsovat na tabuli trojúhelník, neudržela jsem pravítko. Takže stačilo jen načrtnout zadání. Byla jsem v tomto směru kopyto, dřevěné pravítko, trojúhelník či kružítko mně padaly z rukou. Měli jsme ale výbornou učitelku z matematiky. Před maturitní komisi jsem na tabuli načrtla trojúhelník, Už přesně nevím, které hodnoty kromě výšky byly dané. Nadechla jsem se, nestačila říct t ani slova. Učitelka mně položila otázku, co víme o výšce ... a už jsem jela jako fretka. :-)) První část otázky si nepmatuji, ale tato z geometrie mně utkvěla v paměti, i když je už hodně dlouho. :-))

Bronzový

ptáč

Vidíte, k čemu jste se tam dopracovala. K větám, které se neříkají v poezii. Paměť máte dobrou, jela jste jak fretka. A pořád jedete a nejdete zastavit. Ještě že v tom rybníce nejsou návnady. :-) Zdravím.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1490
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.