Statni maturita. Synovo pritelkyne dnes maturuje a v pondeli ma jeste statni maturitu.

Nikdo ve skole jim ale nevysvetlil , jak to probiha. Kdo jim ty otazky da ? A jak ? A kdo je pak ohodnoti. ? Diky. ( Dnes se mnou legrace moc nebude , mam z te mat. i ja trochu sr. … ) 🙂 -iv-
Doplňuji:
Berusinko , a drzite palecky me , abych se nepo… , nebo te nasi holce ? 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Učitelé vědí, co a jak mají zkoušet u klasické maturity, která je z češtiny, matematiky (nebo jazyka) a dalších odborných předmětů.
Např. z češtiny musí studenti přečíst 20 knih, z nich vychází ústní zkouška. To je jiné než v minulostí. Výsledek ústní zkoušky se doví hned.
Státní maturita, která začne 30. května, je písemná – testy z rozboru textů a písemná práce. Výsledky zpracovává komise v centru pro přípravu maturit CERMAT.
Vysvědčení dostanou do 20. června.
Držím palce…

Vždy se maturovalo v jeden den ze čtyř předmětů – to není nic nového. Nový je způsob zkoušení a písemná práce.
Maturita se připravuje už 14 let. Mluvila jsem se známou, na jejich škole neuspěli 4 studenti z češtiny – nepřečetli knihy, takže nemohli na otázky odpovídat – odpovědi se bodují …

Další odpovědi
Andělé

Dobrý den.Mám za sebou praktickou i ústní matur.část.Té státní se bojím hodně,protože to na nás vychrlili až v posledním ročníku.Vždy jsem z matematiky měla z písemek 1,ale po tom,co jsem viděla na generálce,jsem se doma rozbrečela.Byly tam jen dva příklady,které naše škola brala.Je to víc než sprosté,sami naši učitelé řekli,že tj.přímo podvod na letošní maturanty.Srovnávat se i s gymnáziem je víc než ubohé.Jak můžu skládat maturitu z něčeho,co naše škola nebrala a skládat zkoušku na stejné úrovni s gymnáziem.To se mělo začít od 1 ročníku,během posledního roku není šance.Jsme u nás všichni znechucení a jen doufáme,že nás zachrání leda štěstí na příklady,které známe.Vyhodnocovat bude počítač.

Berušinka

To je vůči maturantům dost sprostý, podle mě ani ti učitelé pořádně neví, jak to probíhá.
Mně zítra maturuje kamarádka ze 4 předmětů .. v jeden den =(. Ale je chytrá, já věřím, že to dá.
Jinak se můžeš kouknout zde http://www.no­vamaturita.cz/in­dex.php
třeba to nějak pomůže…každopádně držím palečky! =)
Doplňuji:
Oběma =)
Pak dejte vědět, jak to dopadlo =)

mosoj

No já jsem před 50 lety také maturoval v jeden den a otázku z každého předmětu jsem si vytáhl s pytlíku. Je ale pravdou, že jsem předem znal všechny otázky které mohu dostat.
Takže když jsem se připtavil na všechny, mohl jsem být klidný.
Nevím jak je to dnes, ale nářky kolem toho panující se mi zdají přehnané a účelové.

Valky

  • iv- nás touhle maturou taky strašili a nikdo nám neřekl co a jak. Myslím, že na tuhle maturitu by se měli připravovat od prváku minimálně, tedy po zavedení maturity maturovat Ti, co jsem v prvním ročníku, né ve čtvrtém, to už opravdu není čas se nic naučit. My jsme pak tu maturitu dělali na zkoušku, aby si otestovali, jak nám to jde. A byla jsem z toho vyplesklá. Dělala jsem jen čj, a byli tak otázky, jako z IQ testu: Které z uvedených slov tam nepatří. A pak mě zarazila otázka: Zde máte v tabulce výsledky fotbalových týmů, jejich výsledky seřaďte vzestupně – co má tohle společného z češtinou? No asi hodně no… Opravdu slečnu lituju a držím jí palce, ať to všechno zvládne, já bych si asi hodila mašli… Protože z čj to nemělo nic společného a Ti co dělali matiku říkali to samé… :((((

Drap

Na vyhodnocování státních matrurit máme vytvořen speciální tým, a počítačové centrum.

Kerberus

Valky, nesouhlasím s Vámi. V češtině jde jednak o porozumění textu, jednak o znalost významu slov, jejich původu, synonyma. Někdy je náročnější vybrat správnou variantu než ji třeba napsat …
Je vidět zde na internetu, že se někteří studenti ptají na jednoduché věci, jak pak mohou uspět u maturity?
Neodříkávají se pravidla, ale aplikují se v testech. Četba byla vždy studentům doporučovaná, kdysi povinná. Že knihy nepřečetli třeba i kvůli tomu, že učitelí nebyli důslední, je druhá věc. Opět Odpovědi – ptají se na obsahy, ale ty pro maturitní zkoušku nestačí.
Matematiku jsem si zkoušela, je pravda, že něco jsem zapomněla, ale pro studenty „normální“.
V tisku je všechno nafouknuté…

anonym

Vsem dekuji – skorosnacha dnes udelala vse dobre , ted jeste v pondeli statni. Pro slecnu Andele preji mnoho stesti a potkame se tu jeste po statnich a napiseme si , ju ?? 🙂 -iv-

Andělé

Dobrý večer iv 🙂Ted jsem si prohlížela odpovědi o státní maturitě a teprve si všimla Vaší otázky ke mě.Děkuji Vám za přání,potěšilo mě:-) Vaší skoro snaše moc gratuluji a po výsledcích ze státních si určitě napíšem,budu moc ráda:-)Výsledky mají být na všech školách 17.6.o půl noci,učitelé musí v sobotu ráno do škol a studentům dát vědět jak dopadly,nejdéle do 20.6. v den vysvědčení.Jsou to pro nás všechny dlouhé,stresující dny.Musíme jen doufat,že vše dobře dopadne.Přeji Vaší skoro snaše,at výsledky dopadnou jak nejlépe si přeje:-)Mezi 18–20.6.tu budu.
Zdraví Andele 🙂