unhappy

Dostanu se na gymnázium s trojkami?

Chtěla bych na medicínu. Osmou třídu jsem flákala, opravdu hodně. Mám šest trojek – dá se říct, že mi byl můj prospěch ukradený.
Teď jsem v 9.třídě a zdá se, že můj průměr je výrazně lepší.
Vychází mi teď už jen jedna trojka z matiky.
Co říct, no. Chybí mi základ, který se postupně doučuji.
Učení mě začalo hodně bavit :).
Hrozně moc chci být lékařka, a jinak než přes gympl si myslím, že to nepůjde.
Nebo ano, ale neúspěšně. Gympl prostě připraví nejlépe.
Děkuji za každou odpověď.

Nejlepší odpověď
www

Rozdílné SŠ mohou mít z různých důvodů i rozdílné nároky na vysvědčení.
Ověř si to proto právě na těch školách v okolí, které přicházejí v úvahu.
Zkušenost

Další odpovědi
annas

Na otázku nikdo neodpoví.

Na gymnázia se hlásí stále víc a víc žáků , konkurence je velká, šance na přijetí je malá, jak uvádějí statistiky za loňský rok. Jaké to bude letos, nikdo ještě neví. Záleží na tom, kolik gymnázium přijímá žáků, zda budou skládat přijímací zkoušky, záleží také na průměru známek. . Zlepšila jste se, ale škoda, že vám byl „prospěch ukradený“. Všechno se počítá do průměru pro přijetí.

Je samozřejmé, že gymnázium lépe připraví k přiímacím zkouškám na VŠ, dělají se v rozsahu probíraného učiva.. I ze střední odborné školy můžete studovat na lékařské fakulté , ale je třeba k přijímacím zkouškám dobrovolně studovat i další předměty, které se na SOŠ či jen v menším rozsahu.

anonym

Jo – gympl je nejlepší.
😉
Ale jestli se na nějaký dostaneš i s „trojkama“, nikdo neví – záleží na náročnosti přijímaček (ty jsou nejdůležitější – pokud je uděláš výtečně, pravděpodobně se dostaneš), na poměru přijímaných/přih­lášených…
Každopádně je dobré, že tě „učení začalo bavit“ – pro úspěšné studium na jakékoli škole je jedna z nutných vlastností studenta ochota (radost z učení se) a schopnost ´učit se´.;-) Jen – matyku budeš na lékařské fakultě hodně potřebovat (i fyziku a chemii) – takže ji nepodceň/uj. 😉

Anuket

Jen dolním (správné) odpovědi uživatelů…

… U nás ve městě je gympl, kde při splnění kritérií pro přijetí (přijímačky) vzali i lidi se čtyřkama. Je málo děcek a školy chtějí mít plné stavy, ovšem po prváku jsou často čistky a lidé sami odejdou. Za zkoušku nic nedáš.

Kelt

Když uděláš přijímačky, tak by Tě měli vzít, ovšem záleží na konkrétních podmínkách na té které škole. Někde jsou rozhodující známky, ti co měli vyznamenání jsou přijati bez zkoušek. Je dobré, že máš cíl a víš, čím chceš se stát. A je dobré, že jsi se začala sama učit, pracuješ na sobě. Nezáleží na tom, odkud jdeme, ale kam chceme dojít. Gymnázium je nejlepší příprava na vysokou školu ale také nejnáročnější. Ze začátku jsou všechny předměty povinné, pak si ve vyšších ročnících můžeš vybrat podle budoucího zaměření konkrétní předměty. Tím nechci říci, že by jiný typ školy Ti nedoporučuji. Hlavní je maturita, a úspěšné zvládnutí přijímacích zkoušek na vysokou školu. Takže i zdravotní škola, nebo něco jiného.
Každá vysoká škola má výsledky přijímacích zkoušek, někde i testy, možná je to i na škole, kam chceš jít. Držím Ti palce.

Hanča09

Já si myslím, že se klidně na medicínu dostat můžeš, jen je potřeba máknout :) Existuje spousta kurzů, jak na střední školy, tak potom i na medicínu a nejdůležitější jsou pak přijímačky – pokud nejdeš na průměr, tak se nikdo na známky nedívá :)
Je i spousta online kurzů, který můžeš studovat, kdy se to hodí tobě, což mi přijde super. Za sebe můžu doporučit třeba Edulio – https://edulio.cz/ :)

mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.

kristýnary

Ahoj, když se budeš na přijímačky učit, tak se tam určitě dostaneš. Budeš se muset ale hodně snažit. Hodně by ti pomohlo, když by ti rodiče zaplatili přijímací zkoušky nanečisto na https://www.to-das.cz/ . Až si je uděláš, tak nejlíp zjistíš, jak jsi na tom s vědomostmi a na čem je potřeba ještě zamakat.

unhappy

Děkuji všem za ochotu odpovědět, moc mi to pomohlo!
Mowla: Nepochopila jsem smysl opravovat mé „chyby“.
Píše se s ,,trojkami". Jako důkaz – http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=troj­ka
A pokud jsme u toho opravování se, tak „matyka“?
Matika je skutečně s měkkým.
Každopádně děkuji za rychlou odpověď, vážím si toho :).