taje.tajemna

Je možné poslat přihlášku na Střední školu poštou? Nepotřebuji od školy nějaké potvrzení?

Doplňuji:
Škola dává žákovy předvyplňěnou přihlášku, kterou pak on musí na Střední školu nějak doručit. Je možné že to funguje na každé škole jinak.

Nejlepší odpověď
annas

Neposílá přihlášky hromadně škola?Pokud ne, tak ji pošlete doporučeně a máte doklad z pošty.

Pro svůj lid se můžete ve škole zeptat,zda přihláška dorazila.JInak střední škola žádné potvrzení o přijetí nezasílá, až pozvání k případným přijímacím zkouškám.
Doplňuji:
Nebo ještě další možnost-předat přihlášku ve škole osobně.Pak vám převzetí přihlášky škola potvrdí.

Další odpovědi
Jsemtady

My jsme tu přihlášku dávali ve škole paní co to měla na starost. Škola to za žáky určitě rozesílá hromadně. (Nemyslíte spíš vysokou školu?) Jinak je na to tuším formulář, kterej se vyplní a pošle poštou. V případě nejasností má každá škola webové stránky s kontaktním číslem, kde se kde poptat.

stana73

My jsme vyplnily přihlášky,ve škole dopsali hodnocení a vysvědčení,dali nám to zpátky a spolu s celkovým hodnocením jsme to poslaly na školu.Poslala jsem to doporučeně, nemusím spoléhat na druhé a mám jistotu,že to je tak jak jsme chtěly

pw79

Já posílat přihlášky poštou určitě nedoporučuji.
Jelikož nejsme z Prahy, kam se obě přihlášky podávaly, tak jsem je poslala doporučeně poštou a ještě si připlatila za potvrzení doručení sms zprávou, abych měla jistotu, že v pořádku na školy přišly.
Jedna přihláška na školu dorazila hned druhý den, druhá se poště „někde“ ztratila a ani po 14 ti dnech na školu nedorazila.
Na základní škole už mi novou přihlášku nedali, každý žák má prý nárok jen na ty dvě. Takže jsem musela osobně zajet na tu školu, kam přihláška dorazila, poprosit je, jestli by mi přihlášku neofotili a osobně ji dovézt na školu, kam přihláška nedorazila vůbec. Kdybych si to neohlídala, tak má syn s jednou školou smůlu.
Několikrát jsem to řešila s poštou, ale tam mi vždy jen řekli, ať si psaní reklamuji a počkám si 30 dní na odpověď.
Takže doporučuji přihlášky zavézt na školy osobně a poště se vyhnout velkým obloukem.

Pralinka1979

Já budu posílat přihlášky poštou doporučeně v pondělí, jde to do 15. března. U nás to je tak, že se vyplní vzor, to se odevzdá ve škole a oni pak všechny 3 (mohou být max.3 přihlášky, ale nemusí) vrátí vyplněné a to včetně vyplněného vysvědčení na zadní straně přihlášek + hodnocení od třídního (to se přikládá ke každé přihlášce).