Jaké jsou prestižní školy(gymnázia) v Brně?

a kam jste chodili na střední (gympl) pokud jste z Brna?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Co vím, tak za velmi prestižní vždy považovalo a prohlašovalo samo sebe Gymnázium Matyáše Lercha. Chodil tam např. syn Polívky a Poullainové, ale asi ani ne tak kvůli prestiži, jako spíš kvůli tomu, že tam byla jako na jediné střední škole v Brně možnost studovat ve francouzštině.

Co ale pamatuji (cca 10 let zpátky), kvalita výuky na této škole byla naprosto otřesná. Nechcu je ale hanit, opravdu nevím, jak od té doby pokročili.

EDIT:
Ještě doplním, že ze své praxe znám skutečně kvalitní brněnská gymnázia dvě: tř. kpt. Jaroše a Slovanské nám.

Jaroška má navíc tu výhodu, že se v její blízkosti nachází výborná hospoda (Legie).

Další odpovědi:

Zlatý

Já jsem chodila na střední odbornou, gympl mě nelákal. Ale co vím, za jednu z nejlepších brněnských škol platí gymnázium na Křenové. Chodil tam i můj brácha, na základce samý jedničky, vyloženě studijní typ - a tam měl najednou problémy učení zvládat, protože nároky jsou fakt vysoký. Komu se podaří probojovat až do posledního ročníku a odmaturovat, má velikou šanci, že se dostane i na vysokou a že se v životě neztratí - o absolventy bývá docela zájem. Vysokou úroveň a prestiž gymplu na Křenové mi v průběhu let potvrdio víc lidí, mám pocit, že Křenka se řadí dokonce mezi nejlepší gymnázia v ČR vůbec.

Na profil školy mrkni tu:
http://www.gymkren.cz/…

Pozitivní reakce jsem slyšela i na EDUCAnet, ale osobně neznám nikoho, kdo by tam kdy chodil, takže je to jenom takový to "jedna bába povídala"... :))

http://brno.educanet.cz/

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2418
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.