sisinec123

Můžu absolvovat dvě střední školy?

Zdravím, jsem na tříletém oboru a po dokončení bych chtěla na čtyřletý obor s maturitou. Jde to?

Nejlepší odpověď
annas

Nechcete jít na nástavbové studium?

Nástavbové studium navazuje na vyučení, proto je určeno výhradně vyučeným. Přihlásit se můžete tehdy, pokud:

*vlastníte výuční list z 3letého oboru s vyučením (např. v oboru elektrikář, prodavač),

*prokážete při přijímacím řízení požadované vědomosti a dovednosti,

*jste zdravotně způsobilý/á pro výkon daného povolání, a tím i pro studium příslušného oboru (pokud je zdravotní způsobilost požadována).
http://www.in­foabsolvent.cz/Ra­dy/Clanek/7-3-02

Podmínky přijetí
hodnocen bude průměrný prospěch za tříletý učební obor

  • uchazeč vykoná přijímací zkoušku

--
Pokud chcete začínat znova od 1,. ročníku, zeptejte se přímo na konkrétní škole, jak to mají s přijímáním žáků, nebo pokud jde o podobný obor, třeba je možný i přestup.

Je možné vystudovat dvě střední školy,. Např. někteří maturanti, kteří se nedotali na VŠ, studují na jiníé střední škole od 1. ročníku. Získají některé úlevy při studiu, prodlouží si mládí. .

Další odpovědi
quizzi

Ano, lze to.

Nuk nuk

Samozřejmě, že je to možné. Tím spíše jedná-li se o tříletý (nematuritní) a poté maturitní obor. Ostatně mám za sebou podobný postup.

Samozřejmě, pokud chcete dostudovat tentýž obor, je možná lepší zkusit nástavbu, ušetříte si několik let studia. Jde jen o to, zda Vaše škola nástavbové studium nabízí, nebo je-li někde jiná, zaměřená na Váš obor, kam je možné se pro doplnění studia přihlásit.

Pokud máte namysli jiný a nepříbuzný obor, než studujete teď, pak nejspíš budete muset začít od prvního ročníku. V takovém případě zvažte, zda nezkusit dálkovou formu studia, ale samozřejmě Vám nebude nikdo bránit ani v nastoupení na denní.