HenryFonda

Zvýší se v budoucnu počet bezdomovců v ČR?

Mohl by mi tady někdo odpovědět jestli se v budoucnu zvýší počet bezdomovců v ČR,ptám se jen proto protože jak vidím kolik % lidí(Praha,Brno) žije v dluhách(exe­kucích) a tím pádem i žije na úplném pokraji chudoby.. Děkuji

Nejlepší odpověď
led

Ano, pokiaľ sa budú brať dlhy ako štandart života, bude sa zvyšovať aj riziko nesplatenia a následných exekúcií.
Neverte všetkému o krásnom živote v Amerike. Vo väčšine prípadoch ide o ľudí finančne dobre zabezpečených, čo väčšina nie je.

Další odpovědi
Hlada

Myslím, že ne. Jsem přesvědčený o tom, že bezdomovectví je styl života části lidí, která se procentuálně nemění a s finanční situací souvisí zcela okrajově. Náš sociální systém je velice štědrý k těm, kteří se dostanou do mimořádné životní situace a chtějí ji řešit.
Dluhy a exekuce jsou následkem vadného způsobu hospodaření, finanční negramotnosti a života nad své poměry. Tomu přispívá všudypřítomná reklama radostného života na dluh a možnost okradení věřitele oddlužením.

Drap

Lze předpokládat že ano. Bezdomovci se začali objevovat po převratu v r. 1989. Lze říct že po 240 letech, kdy v naších zemích bezdomovci neexistovali. A jejich nárust se pomalu stále zvětšuje. Nevidím nic, co by tento růst mělo zastavit.

zjentek

„…protože jak vidím kolik % lidí(Praha,Brno) žije v dluhách…“

Musíme si připustit také variantu, pokud by se tito lidé (v drtivé většině případů) nezadlužili, dávno by z nich bezdomovci byli už dnes, takže NE, nezvýší se jejich počet. Jen na povrch vyplavou „skrytí bezdomovci“. Mnoho lidí totiž balancuje přímo na hranici života a živoření a stále věří, že „systém“ je ochrání. Domov mají na dluh.

Tak se na celý státní systém zřízení v tomto směru podívejme bez obalu, bez „co by kdyby“, bez příkras a zvažme možnosti prakticky. Rodiče tě v 18. letech vyprovodí z baráku, rozloučí se s tebou a je to tady, seš dospělej, hurá, život! Tak buď seš v tu ránu rovnou bezdomovec, anebo chceš ještě kopat nohama a vezmeš si půjčku na svý bydlení. Jistě, nabízí se i alternativy jako nájem nebo ubytovna, ale to už seš prakticky „polobezdomovec“. A žít se třemi lidmi názorově odlišnými se na tobě negativně podepíše, ať už tvý názory jsou jakékoliv. Tak či tak budeš makat na výdaje spojené s bydlením, které v této zemi odpovídají příjmům, takže vyjdeš šul nul, to je v pohodě, anebo (pokud si chceš užívat VE SVÝM) budeš splácet předraženou půjčku, což je v týto zemi taky udržitelné, pokud tomu věnuješ jeden lidský život. Žít VE SVÝM se ovšem dá reálně vyřešit i bez půjčky (pokud tedy nemáš „jiné ŠTĚSTÍ“ v životě nebo neokrádáš) a to tak, že chodíš makat a všechny vydělané prostředky si ŠETŘÍŠ na vlastní domov. Ovšem to seš zase bezdomovec po celou dobu, kdy šetříš. A možná ti i „systém“ nabídne nějaké to bydlení, tzv. bydlení nižší kategorie. To je další možnost.Tam můžeš poznat a prožít věci, které jsi nikdy předtím nezažil v rodném domě. Následným pocitům z prožitého dnes říkáme feng- šuej a tohle feng- šuej ovlivní celý tvůj další vývoj a rozvoj v životě. Většinou tedy negativně. Mezi námi, než tahle varianta, to už je mnohem lepší jít bydlet k modravé řece do laskavé náruče keřů pod voňavé olše a osiky UŽ DNES. Spatřit srnku, bobra… Takže… Ale MUSÍŠ se na život dívat POZITIVNĚ a být OPTIMISTOU! Doma je totiž tam, kde tě mají rádi!!! Tak zkusme být šťastni v cizích nájmech, stejně jako jsou třeba Indové ve SVÝCH příbytcích z bambusu, trávy a hlíny a v těchto „domovech“ být ke svým bližním milí a oh leduplní.

zbyndo

Nielen v ČŖ, všade to ide dole vodou,áno, zvýši sa,ako aj počet samovrážd,a počet rozvedených,je to smutné,pokrok však vedie k skaze ľudstva.Čo robiť?

nyjono

Ano, lze to očekávat.
K těm, kterým se pracovat nechce se přidají ti, kteří práci mít nebudou.

Vzhledem k tomu, že se již snižují objemy objednávek, potažmo i očekávané krizi bude i méně pracovních míst.

Zaměstnanec, který si bere hypotéku, nemůže čekat, že bude mít stejně placené zaměstnání celých 20 nebo 30 let. To si může myslet jen úplný tydýt.

led

Hlada, máte len čiastočnú pravdu.
Predstavte si človeka, kde pracoval za „žobračenku“, buď priamo, alebo skrytú „časť platu na páske (legálny zdaniteľný) a časť "na ruku“( bez daní,a sociálneho zabezpečenia, ktoré sa vypočítava podľa odvodov z legálneho platu)ktorý prišiel o prácu vinou zamestnávateľa, likvidácia podniku, zlé hospodárenie firmy a podobne. Teraz dostáva, pokiaľ si nenájde prácu, podporu v nezamestnanosti podľa odvodov z platu, ale platiť náklady bývanie a život musí, akoby zarábal. dosptáva sa do platobného sklzu, nestíha platiť a exekúciou prichádza o bývanie. A máme tu ďalšieho bezdomovca. Je to jeho vinou?

Ametyst

Souhlasím, led. Tyto lidi nikdo nechrání. Levicoví politici se nechali koupit globalizátory a na tyto své tradiční voliče se vykašlali. Teď dělá sociální politiku kdejaká strana a hnutí, protože levice v globalismu totálně selhala.

Ametyst

Tohle je nadčasová písnička: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=T41lQjWot­gI