Elzinka4

Zubařka si nechala proplatit od pojišťovny mou preventivní prohlídku. Jak to řešit?

Jelikož chci přejít k novému zubaři, nešla jsem na poslední preventivní prohlídku. Zubařka si mě tam však zaznamenala a já teď budu muset zaplatit u nového zubaře celou prohlídku (zdarma je to 2× do roka, v pojišťovně mi řekli, že s tím nic neudělají, že se mám domluvit se zubařkou sama, ale podvod že to tedy je). Pochybuji, že mi to zubařka nějak zruší, spíše se naštve a ještě si vylije vztek na mé rodině, která tam zůstává, je totiž velmi náladová. Bolí mě zub, který mi naposled dělala, a tak bych k novému zubaři potřebovala hned.
Jaké je podle vás nejlepší řešení? I když to zaplatím, chtěla bych alespoň nějakou spravedlnost, aby se to nestávalo ostatním.

Nejlepší odpověď
autacek

Myslím, že Váš dotaz je zcela hypotetický a smyšlený. V pojišťovně, pokud jste nahlásila podezření na neoprávněně vykázaný výkon, by měli postupovat podle vnitřních předpisů, které rozhodně nehovoří o tom, že byste se měla s lékařem domlouvat na něčem sama. Druhá část dotazu je pak též hodně hypotetická, neb lékař nemá možnost předem zjistit, jestli daný úkon byl u vás již někdy proplacen, nebo nikoli, platba mu může být až následně po doložení vyúčtování výkonů k proplacení ponížena, což se ale děje vždy až ex post.

Další odpovědi
Herjulfson

Začnu od konce – pokud bolí zub, není to preventivní prohlídka. Pokud si zubařka vyúčtovala preventivní prohlídku, kterou neprovedla, je to jednoznačně podvod. Zcela jistě v souvislosti s neprovedenou preventivní prohlídkou bude na pojišťovně záznam kdy se měla uskutečnit. Třeba můžete prokázat, že jste v této době němohla prohlídku absolvovat, protože jste byla třeba v práci. Pokud si dovolila podvést pojišťovnu ve Vašem případě, dá se předpokládat, že se nejednalo o výjimku, ale spíše o pravidlo. Z toho dovozuji, že už se nebude jednat jen o banální přestupek. Baba za přepážkou v pojišťovně samozřejmě nemusela mít zájem komplikovat si život. Je to přece jen zaměstnanec navíc ve firmě, která netvoří hodnoty a tak na ní není vyvýjen žádný tlak. Dle mého tedy celou věc oznámit na Policii České republiky a ona už najde další lidi na něž si doktorka vykázala neprovedené úkony. Pak není třeba ani tu jejich blbou komoru, protože zákazat činnnost činnost jí může i soud.

Schluker

Zaplatte novou prohlidku a podekte stiznost na lekarku u ceske stomatologicke komory. Vic realne asi nezmuzete. Nema smysl nejak vic to resit kvuli par korunam, naklady by byly prilis disproporcni.

elkon

Bude to tvrzení proti tvrzení, vy těžko dokážete, že jste tam nebyla. Nezbyde než to zaplatit a „hodit za hlavu“.

nyjono

Pokud má pojišťovna takový přístup, je lépe změnit i pojišťovnu. yslím, že by mohli poděkovat za informaci a podezření na podvod začít řešit. Že s tím nic neudělají je alibismus.
A možná by změnu zubaře mohl zvážit i zbytek rodiny.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

tracey

Oh! No, there are so many doctors who playing the role of scam. If you have tooth decay or want to get oral hygiene so I can only help recommending this article https://glowy­dowy.com/are-teeth-bones/

Elzinka4

U zubaře, ke kterému chci přestoupit, mi řekli ať si zjistím poslední kontrolu u zubaře, abych nemusela platit vstupní prohlídku. Šla jsem tedy do své pojišťovny, vytiskli mi všechny jimi proplacené úkony, načež jsem se hned na to několikrát dotázala co mám dělat když je to zaznamenáno nesprávně. Stále mi jen opakovali, že mi mohou pouze dát tento výtisk a jinak to mám zkusit vyřešit se zubařkou. Nevím, zda se tím paní u přepážky nechtěla zabývat, zda mám třeba ještě napsat do pojišťovny?
Nejspíš je to vcelku zanedbatelná částka, ale přesto mi to nepřijde správné.
Odpověď pro elkon: chodíme na kontroly hromadně s celou rodinou, takže by mi to má rodina mohla dosvědčit.

autacek

@Elzinka4 Nepletete si navíc preventivní prohlídku se vstupní prohlídkou?