Illines

Zrcadla,pry jsou prava a napodobenina.Je v tom rozdil?

Mam dve velka,jedno sotva unesu a druhe zrcadlo je lehke.Jsou stejnych rozmeru.Je to ten rozdil.Je pravdou ,ze se to lehci spatne lesti.Diky-je choulostivejsi.

Nejlepší odpověď
Tazman

Jestli se nepletu, tak existují dvě verze zrcadel, ale ve Vašem případě bude rozdíl pouze v povrchové vrstvě (myšleno skla).

Jedno zrcadlo, to obyčejné, je totiž otočené. Když se na něj díváte, tak zvedněte pravou ruku. Ale v zrcadle je zvednutá ta levá, že?

U těch druhých je to pak správně. Celý obraz je obrácen/otočen/pře­vrácen. Takže když zvednete pravou ruku, i v zrcadle je zvednutá pravá ruka. (Což je mě osobně nepříjemné).

Nicméně ve Vašem případě se jedná pouze o rozdíl ve skle. Existuje několik typů „skla“, od odlehčených až po klasická. Pod tím sklem je totiž stejná vrstva odraziva (tak se tomu tuším říká) – stříbro s hliníkem tuším.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Zrca­dlo

Další odpovědi
hanulka11

určitě bude záležet na síle skla z něhož jsou vyrobena ,proto rozdíl ve váze