Blažkojc

Znicim baterii na tabletu nebo nabijecku, kdyz tablet pouzivam pri nabijeni?

Nejlepší odpověď
Edison

Rozhodně ne. Zásadně ovšem platí, že je třeba používat správnou nabíječku. Pokud by byla nesprávná, s nesprávnými parametry, opět je vcelku fuk, jestli je v provozu, nebo ne. Pravděpodobně baterie, nebo i celý přístroj může být zničen.

Další odpovědi
miroslav.bk

Ne. Pokud se jedna o nabijecku originalni od znackoveho tabletu (tedy ne zadna „Cina“), meni duvod se obavat.

U neorigonalni („Cina“) jiste riziko byt muze, ale to je dano kvalitou samotne nabijecky/baterie (pouzite dily, technologie, zpracovani..) spise nez zpusobem pouziti (pouzivani/ne­pouzivani) pri nabijeni a navic by musrlo jit o „echt sunt“ aby se neco stalo. V dnesni dobe je i spousta no name prislusenstvi tak kvalitnich, ze neni duvod k obavam.
Spise tedy nez realne riziko se jde o to, ze vyrobci zarizeni maji zajem a tom, aby se pouzivalo jejich prislusenstvi..

To rikam jako servisni technik mobilnich telefonu, tabletu atp. predniho svetoveho vyrobce.

Petr1491

Ahoj, je to přesně tak, jak píší kolegové. Dovolím si doporučit článek, který se tomuto tématu věnuje (i když je primárně o bateriích do telefonu, je to vlastně stejná jako u tabletů). Je určen „normálním“ uživatelům tak, aby informace pochopil každý. Stále se totiž kolem nabíjení objevuje hodně mýtů :)
https://www.tes­tado.cz/baterie-mobilnich-telefonu/