Drap

Jiná odpověď

Nepřemýšlím o tom, i když mne už několikrát taková věc napadla. To už se mne týkat nebude. Spíše přemýšlím o tom, zda tady po mě něco zůstane.

Další odpovědi
Lgee

Ano přemýšlel a věřím že následuje jen NIC

BANAN93

Ano přemýšlel a věřím že následuje jen NIC

Tondaotm

Jiná odpověď

Přemýšlel jsem o tom, ale spíše mě zajímá co bude potom, než by mě to znepokojovalo.

marci1

Jiná odpověď

Ne, budu to řešit, až to nastane. A představovat si mohu, co chci. 🙂
Některé citáty o tomto tématu jsou velmi zajímavé:
„Člověk se nají, napije, pak se dívá na televizi, což je možná nebezpečné, vezme si pyžamo, usne a ráno se neprobudí.
Deset tisíc bych za takovou smrt dal, a že jsem hodně lakomej!“

Jan Werich

„Nevěřím v posmrtný život. Ale pro jistotu si s sebou vezmu rezervní prádlo." Woody Allen

anonym

Jiná odpověď

Tak trochu mám obavy, aby se pozůstalí nehádali o můj majetek, ale udělám závěť tak, aby bylo vše dobře.

Dismas

Jiná odpověď

Dostanu se do očistce a pak do ráje.

Ayrie

Ano přemýšlel, věřím v posmrtný život, nebo reinkarnaci

Adam2

Ano přemýšlel a věřím že následuje jen NIC

Podrobněji sem se k mému názoru na toto téma vyjádřil již v této otázce:
http://m.odpo­vedi.cz/otazky/je-mozne-aby-cely-muj-zivot-byl-pouze-sen
Ale klidně sem zkopíruju i text. :)
Tvoje existence je pouze v době, kdy jsi živý. To je od tvého narození až po tvoji smrt. Před narozením jsi byl maximálně tak sperie a až umřeš budeš kostra a časem ani to ne. A to je všechno, co představuje jeho existence v historii všech vesmírů. To je jediná spravedlivost na světě, že každý se narodí a každý umře. Někdo ale umře při porodu a někdo ve 115 letech. Někdo si život zkurví tak moc, že si ho sám velmi rád vezme. A někdo si ho vybuduje tak dobrý, že smrt je jeho největší nepřítel. Život sám o sobě je k ničemu. Dobrý život, to je ale něco úplně jiného.
Být tebou nesázím na to, že za života kohokoliv kdo teď žije na planetě Zemi bude vyvinuto něco jako „lék nesmrtelnosti“. Toho se pravděpodobně nedožije nikdo, kdo teď žije na Zemi s výjimkou víceletých rostlin.
Je to krutá realita, ale dle mého názoru je potřeba si to uvědomit, aby jsi měl motivaci si život užít co nejvíc.
Je to jednoduché. 1. stádium nekonečné nic
2. stádium něco
3 stádium nekonečné nic

Adamos00

Ano přemýšlel a věřím že následuje jen NIC

ivosek.pole

Ano přemýšlel a věřím že se dostanu do pekla, nebo do ráje

mosoj

Jiná odpověď

talka

Ano přemýšlel, věřím v posmrtný život, nebo reinkarnaci

Ano přemýšlel a věřím že se dostanu do pekla, nebo do ráje

jirka F

Ano přemýšlel, věřím v posmrtný život, nebo reinkarnaci

Neznepokojuje mě to ani tak jako spíše bolesti při umírání.

zjentek

Jiná odpověď

Ano přemýšlel, ale nemohu z toho popisovanýho furt nic vymyslet.

Kulpix

Ano přemýšlel, věřím v posmrtný život, nebo reinkarnaci

zvonisek

Ano přemýšlel, věřím v posmrtný život, nebo reinkarnaci

Kepler

marci: „Člověk se nají, napije, pak se dívá na televizi, což je možná nebezpečné, vezme si pyžamo, usne a ráno se neprobudí.

Přesně tak umřel před měsícem můj nejlepší kamarád, který mi možná jednou zachránil život, 52 roků, relativně zdravý. Taková smrt je prý dopřána jen vyvoleným. Kdyby neumřel tak brzo, tak bych mu i záviděl.

marci1

ad „Kepler“: Asi to tak bude, že je taková smrt jen pro vyvolené. Moje babička také tak odešla. Byla již v požehnaném věku, ale byla zdravá, samostatná, pracovala na zahrádce, večer obstarala zvířata a v noci v klidu a míru odešla. Byla laskavá, příjemná, hodná. Nikdy nezapomenu. ♥