FlAsh_7

Znáte ve svém okolí někoho, kdo žije (zajímavý) život podobný filmovým postavám?

Odpovědi
Midas

Ani ne. Život nebývá tak vzrušující jako ve filmech, seriálech. Myslím tolik dramatický, romantický, fantastický, fascinující, dokonalý nebo hrdinský. Ani lidi nejsou takoví – dokonalí, skvěle se vyjadřující, kde mají předepsaný dialog a ví, co jak říct, jak reagovat.
Filmy jsou napodobenina a zkreslenina skutečnosti. Vše je uměle vytvořené nebo nějak zkopírované (podle skutečného života).

Život samozřejmě může být vzrušující, zábavný i romantický atd., ale není to tak jako ve filmech. Proto jsou tam žánry, které se na něco specializují – na rodinu, romantiku, dobrodružství, na hrdiny a tyto specializace zveličují a zdůrazňují tu danou věc. Život je víc rozminitý a není tak jednnoduchý, jednotvárný. Je tam vždy něco od všeho, ale není to krajně dokonalé = dokonale romantické, dobré, atd. To se týká i lidí.

Ale je neskutečně mnoho filmů i plno nudných filmů s nezajímavými postavami. Takže ano, můžu říci, že znám takové lidi, kteří jsou jako z těchto filmů. :D