Avatar uživatele
Zdeněk B

Znáte prosím někdo nějaké lepidlo, kterým by bylo možno přilepit gumový O kroužek k hliníku a které by odolávalo oleji?

Pokud možno levné, neb potřebuji slepit jen jedinou maličkost.

Zajímavá 0 před 250 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

třeba Prenocel

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Existuje mnoho typů lepidel, které mohou být účinné při lepení gumy k hliníku a které jsou odolné vůči oleji. Mezi ně patří epoxidová lepidla, určitá polyuretanová lepidla nebo speciální lepidla na kov a gumu.

Měli byste hledat výrobky, které jsou konkrétně označeny jako odolné vůči oleji.

Jedním z nich je například „Loctite 243“, který je odolný vůči oleji a lze ho použít pro různé materiály včetně kovů a gumičky.

Pamatujte, že při práci s lepidly je důležité dodržovat bezpečnostní pokyny a aplikovat je správně pro dosažení nejlepších výsledků.

Také byste měli vědět, že i když mohou některá lepidla držet gumu a hliník dohromady a odolávat oleji, mohou mít problémy s odolností vůči teplotám nebo tlaku. Protože neznám specifikace vaší aplikace, doporučuji vám konzultovat vaši potřebu s odborníkem v oblasti adheziv.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hlada

O-kroužek se nikdy nelepí. Těsnění je potřeba udělat konstrukčně jinak.

Avatar uživatele
Zdeněk B

O kroužek nechci použít klasickým způsobem. Potřebuji jej použít k utěsnění olejové komůrky u řetězové pily. Okolo komůrky je oválná drážka ve které je gumový O kroužek. Na tento O kroužek je z druhé strany přitisknuta lišta pily, do které je mazacím systémem dopravován olej. Ten O kroužek potřebuji v té drážce zafixovat, aby při sejmutí lišty nevypadával.

Avatar uživatele
Zdeněk B

Děkuji pane Drap za radu 🙂 O lepidle Prenocel jsem se na základě Vašeho doporučení pokoušel nalézt informace na internetu. O jeho odolnosti vůči olejům jsem však žádnou informaci nenalezl ☹ Máte v tomto ohledu nějakou zkušenost? Já jsem se již pokoušel, přilepit ten O kroužek Chemoprenem. To je též obuvnické lepidlo. Drželo to krásně, avšak ihned po prvém použití, po styku s olejem, kroužek vypadl ☹

Nový příspěvek