annas

Znáte některá kuriozní česká příjmení?

Nejkratší české příjmení má 2 písmena, jedno z nejdelších pak 13 písmen. Jde o mužské varianty.

Vložím je ozději.
Doplňuji:
Nejkratší české příjmení je Uc, prý nejdelší Rádsetoulal.

Do sousední třídy chodil Prdelka. Chtěl se dát přejmenovat, ale otec tvrdil, že se tak jmenovali předkové, takže i on jím zůstane. Zda změnil příjmení později, nevím.

Můj kolega na různých školeních často spával s Babičkou.

Jednu dobu se uvažovalo o změně vysokoškolských titulů – DREK – doktor ekonomie, PR.DĚ.L. – promovaný dětský lékař, k tomu příjmení A. Zavíral – krásná vizitka na ordinaci?

Nejlepší odpověď
rynek878

V práci jsem dělal s panem Chleborádem a na vojnu jsem rukoval se Skočdopolem.

Další odpovědi
vagra

Zajímavé příjmení, měl jeden můj spolupracovník.
Jmenoval se Nevim.
Při telefonování docházelo k zajímavým situacím.

dudu

Poznal jsem člověka s příjmením Noak, ale zvláštní mně připadalo i jméno bývalé profesorky a sice Jenoféfa Hofírková.

anonym

Foneticky znělo zajímavě jméno „vít/c šek“, nelze zapomenout na Božku – to je skutečně příjmení a nepatřilo dívce 🙂, ani na spolužačku z lavice přes uličku Šoustalovou, …

Zajímavé může být i blízké setkání dvojice jmen, například bývalých kolegů Blumy a Slívy – jejich kancelář se pak s jistotou stala putovním místem U dvou švestek 🙂,

… rozporuplné dojmy přemáháte už když se vám v telefonu s významnou intonací představí pan Měsíc 🙂

příjmení se občas povedou, rodiče umí být kreativí a křestními jmény dílo dotáhnout k naprosté dokonalosti

Toruk

Kdysi jsem pracoval s paní Pičmanovou (z Pičína ale nebyla)

martina1

Jelikož pracuji s lidmi,tak o příjmení nemám nouzi.Na 13 znám-Alturban.Jinak jen co si vzpomínám z práce a utkvěli mi v paměti,byl pan Šourek a Lazar.Někdy je těžké nevyprsknout smíchy nad nějakým jménem,ale teď si na jiná nevzpomenu.

anonym

Asi nikdo neuvěří,co se dá dělat, nezapomenu na pána, který se jmenoval Narcis Moudí.

kapka

Znala jsem, ještě jako malá, kluka Haspeklo. Bylo to první, co mě teď napadlo, dál jsem líná přemýšlet. 🙂

redking121

Jako rynek878 jsem znal jednoho učitele se
jménem Skočdopole,přítele od kamarádky mé
bývalé partnerky jménem Žalud a bývalého
spolupracovníka jménem Nepovím :o)

zdeny

Tak na vojně jsem byl s vojínem Nepovím a u nás provozovala cukrárnu paní Píčová. V učení Študent , Zdražil ,Džogan

iceT

ze zakladky znam Opluštilova,Vys­louzilova,Špa­lek,Koci,Zdra­zilova,Čmarova,Smu­tek,mohla bych pokracovat,zel bohu uz si nevzpomenu.

BEAES

Já měla spolužačku Karšulínovou, Stokláska a znám vedoucího parfumerie, který se jmenuje Voňavka.

Vasilcz

Tak u nás na střední máme učitele co má přijmení Vitamvas … a pak v O2 dělala jedna paní Šoustalová … nebo spolužák Kuchynka (n ne ň), Suchá, Jedlička (jednou při oznamování absence to spylnulo dohromady Suchá jedlička xD ) a mnoho a mnoho dalších xD

Earl Sin

Přerovský kouč hokejistů se jmenuje Lubomír Oslizlo…

taborsky ruda

To já jsem znal jednoho opravdu hezkého, urostlého pána, který se jmenoval Jiří Straširybka.

Thisistheend

Muj deda z Cadce se jmenoval Kaspar Pijak. Vzal si babicku Volkovou / sestrenici Mikiho/. Meli deti, mezi nimi i meho tatu, ktery si vzal mou Mrtvou mamu. Ta si tedy polepsila z Mrtve na Pijakovou. Ja si s tim prijmenim take uzila sve, ale pred rokem jsem se vdala a musim priznat, ze mi obcas chybi… Druhy deda /ten Mrtvy/ mel jeste peknou historku, jak prijel na stara kolena do sanatoria a kdyz se s pompou predstavil / pane doktore, ja se jmenuji Mrtvy/, byl doktotorem setren odpovedi: Ja jsem doktor Hrob a budu Vas lecit…
A to je z naseho rodinneho ranku vse. Dobrou noc.

morekure

Na gymnáziu přišel do třídy externista v předdůchodovém věku a řekl: Jmenuji se Cukr. A dodal Bivoj Cukr. Autoritu chudák ztratil dřív než ji získal. Vydržel rok. Jž nevím, zda celý.

Jater.kilo

Moje učitelka češtiny na ZŠ jse jmenuje/jmenovala Evženie Kabelová. A měla velmi urozenou češtinu.

Justin1

Žádný, Lepší, Hajzl

zden28

Tak např. Mrtvý (Já jsem Mrtvý, těší mě :() nebo naopak Hezoučký :). Kdysi jsem pracoval v autoservisu a přijel zákazník jménem Re. Kuriózní je např. Ženatý (paní je Ženatá či Vdaná?). Nebo Švec, jak se to skloňuje: (5. pád) pane Šveci nebo Ševče? Komická jsou příjmení Šašek, Kašpar. Ale dá se to změnit, když s tím má nositel problém.

Irisa

Přítel se jmenuje Syrovátka, jeho nevlastní matka je Šourková :)

Irisa

A jedna z našich profesorek se jmenuje Posekaná :)

Janna31

Pracovala jsem v internetovém obchodě.....ob­jevovala jsem tam nejrůznější příjmení…např. Miloš Hňup, Křivochcal, Zřídkaveselá. Pan Fousek není tak vtipné, ale objednal si epilátor

Kelis

Znám pána co se jmenuje Smrt. (Opravdu!)Je to celkem zajímavé, když se vám do telefonu představí: „dobrý den, tady Smrt“