Avatar uživatele
annas

Znáte některá kuriozní česká příjmení?

Nejkratší české příjmení má 2 písmena, jedno z nejdelších pak 13 písmen. Jde o mužské varianty.

Vložím je ozději.
Doplňuji:
Nejkratší české příjmení je Uc, prý nejdelší Rádsetoulal.

Do sousední třídy chodil Prdelka. Chtěl se dát přejmenovat, ale otec tvrdil, že se tak jmenovali předkové, takže i on jím zůstane. Zda změnil příjmení později, nevím.

Můj kolega na různých školeních často spával s Babičkou.

Jednu dobu se uvažovalo o změně vysokoškolských titulů – DREK – doktor ekonomie, PR.DĚ.L. – promovaný dětský lékař, k tomu příjmení A. Zavíral – krásná vizitka na ordinaci?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 17Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, anonym, panenka, anonym, Fred, Jahoda, anonym, dudu, anonym, vagra, rynek878, kapka, johana 56, osamělývlk, anonym, Jarda.x, independent před 4973 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
rynek878

V práci jsem dělal s panem Chleborádem a na vojnu jsem rukoval se Skočdopolem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
vagra

Zajímavé příjmení, měl jeden můj spolupracovník.
Jmenoval se Nevim.
Při telefonování docházelo k zajímavým situacím.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Poznal jsem člověka s příjmením Noak, ale zvláštní mně připadalo i jméno bývalé profesorky a sice Jenoféfa Hofírková.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Foneticky znělo zajímavě jméno „vít/c šek“, nelze zapomenout na Božku – to je skutečně příjmení a nepatřilo dívce 🙂, ani na spolužačku z lavice přes uličku Šoustalovou, …

Zajímavé může být i blízké setkání dvojice jmen, například bývalých kolegů Blumy a Slívy – jejich kancelář se pak s jistotou stala putovním místem U dvou švestek 🙂,

… rozporuplné dojmy přemáháte už když se vám v telefonu s významnou intonací představí pan Měsíc 🙂

příjmení se občas povedou, rodiče umí být kreativí a křestními jmény dílo dotáhnout k naprosté dokonalosti

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Toruk

Kdysi jsem pracoval s paní Pičmanovou (z Pičína ale nebyla)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
martina1

Jelikož pracuji s lidmi,tak o příjmení nemám nouzi.Na 13 znám-Alturban.Jinak jen co si vzpomínám z práce a utkvěli mi v paměti,byl pan Šourek a Lazar.Někdy je těžké nevyprsknout smíchy nad nějakým jménem,ale teď si na jiná nevzpomenu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Asi nikdo neuvěří,co se dá dělat, nezapomenu na pána, který se jmenoval Narcis Moudí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

Znala jsem, ještě jako malá, kluka Haspeklo. Bylo to první, co mě teď napadlo, dál jsem líná přemýšlet. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
redking121

Jako rynek878 jsem znal jednoho učitele se
jménem Skočdopole,přítele od kamarádky mé
bývalé partnerky jménem Žalud a bývalého
spolupracovníka jménem Nepovím :o)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zdeny

Tak na vojně jsem byl s vojínem Nepovím a u nás provozovala cukrárnu paní Píčová. V učení Študent , Zdražil ,Džogan

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

ze zakladky znam Opluštilova,Vys­louzilova,Špa­lek,Koci,Zdra­zilova,Čmarova,Smu­tek,mohla bych pokracovat,zel bohu uz si nevzpomenu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BEAES

Já měla spolužačku Karšulínovou, Stokláska a znám vedoucího parfumerie, který se jmenuje Voňavka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vasilcz

Tak u nás na střední máme učitele co má přijmení Vitamvas … a pak v O2 dělala jedna paní Šoustalová … nebo spolužák Kuchynka (n ne ň), Suchá, Jedlička (jednou při oznamování absence to spylnulo dohromady Suchá jedlička xD ) a mnoho a mnoho dalších xD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Earl Sin

Přerovský kouč hokejistů se jmenuje Lubomír Oslizlo…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
taborsky ruda

To já jsem znal jednoho opravdu hezkého, urostlého pána, který se jmenoval Jiří Straširybka.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Thisistheend

Muj deda z Cadce se jmenoval Kaspar Pijak. Vzal si babicku Volkovou / sestrenici Mikiho/. Meli deti, mezi nimi i meho tatu, ktery si vzal mou Mrtvou mamu. Ta si tedy polepsila z Mrtve na Pijakovou. Ja si s tim prijmenim take uzila sve, ale pred rokem jsem se vdala a musim priznat, ze mi obcas chybi… Druhy deda /ten Mrtvy/ mel jeste peknou historku, jak prijel na stara kolena do sanatoria a kdyz se s pompou predstavil / pane doktore, ja se jmenuji Mrtvy/, byl doktotorem setren odpovedi: Ja jsem doktor Hrob a budu Vas lecit…
A to je z naseho rodinneho ranku vse. Dobrou noc.

Avatar uživatele
morekure

Na gymnáziu přišel do třídy externista v předdůchodovém věku a řekl: Jmenuji se Cukr. A dodal Bivoj Cukr. Autoritu chudák ztratil dřív než ji získal. Vydržel rok. Jž nevím, zda celý.

Avatar uživatele
Jater.kilo

Moje učitelka češtiny na ZŠ jse jmenuje/jmenovala Evženie Kabelová. A měla velmi urozenou češtinu.

Avatar uživatele
Justin1

Žádný, Lepší, Hajzl

před 1225 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zden28

Tak např. Mrtvý (Já jsem Mrtvý, těší mě :() nebo naopak Hezoučký :). Kdysi jsem pracoval v autoservisu a přijel zákazník jménem Re. Kuriózní je např. Ženatý (paní je Ženatá či Vdaná?). Nebo Švec, jak se to skloňuje: (5. pád) pane Šveci nebo Ševče? Komická jsou příjmení Šašek, Kašpar. Ale dá se to změnit, když s tím má nositel problém.

před 1281 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Irisa

Přítel se jmenuje Syrovátka, jeho nevlastní matka je Šourková :)

před 2920 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Irisa

A jedna z našich profesorek se jmenuje Posekaná :)

před 2920 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Janna31

Pracovala jsem v internetovém obchodě.....ob­jevovala jsem tam nejrůznější příjmení…např. Miloš Hňup, Křivochcal, Zřídkaveselá. Pan Fousek není tak vtipné, ale objednal si epilátor

před 3431 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kelis

Znám pána co se jmenuje Smrt. (Opravdu!)Je to celkem zajímavé, když se vám do telefonu představí: „dobrý den, tady Smrt“

před 4832 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek