oo

příjmení

dobrý den,zajímal by mě přesný význam příjmení Synek. děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

  1. Podle osobních vlastností, zvyků, zlozvyků

Mazánek – miláček rodičů, Jedlička – vysoký, rovný člověk, Snášel – shánlivý, přičinlivý, Kvapil – uspěchaný, Mazal – smolař v životě (může být i vymazávač pecí) , Fiala – skromný, Zapletal – pomleta (může být i vyplétač ohrad, plotů), Oháňka – tenký mrštný člověk v němčině Švancr, Smékal – nestálý člověk hned tam či onam sebou smýkne, Mokrý – rád si přihne, Nerušil – tichý člověk, Hamr – kladivo – důrazný, Skácel – dřevorubec, Vogl – pták přelétavý, Grézl – hrubý, Škrabal – písař, Doseděl – vytrvalý, Zezula (žežulka, kukačka), Synek – malý, mladý, Procházka – prochází se, cestuje, Potácel – slabý, Dvořák – dle usedlosti svobodný, Koutný – dříve se právalo Kótný, člověk, jehož usedlost byla na uzavřeném konci vesnice, Kopečný – bydlel na kopci, Komárek – tenký,dlouhý, Bílek – bělič plátna, Vlček – divoký, Plachý, Spáčil – nejistý, Nevrlý – mrzout, Žouželka – tenký, Mrňka – nimravý, pomalý.
více zde:

Zdroj: http://www.os­pelov.eu/vznik-prijmeni.html