dennis15

Jaké je nejdelší slovo na SVĚTĚ? Předem děkuji.

Nejlepší odpověď
kropitko

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-je-nejdelsi-slova-na-svete

Další odpovědi
Terryle

Vždycky jsem měla zato, že nejdelší je jméno jedné novozélandské hory: Taumatawhakatan­gihangakoauau­otamateaturipu­kakapikimaunga­horonukupokaiw­henuakitanata­hu
(Místo, kde Tamatea, muž s velkými koleny, který se z hor klouzal, na hory se šplhal a hory polykal – známý jako zeměžrout – hrál na svojí flétnu pro svou milovanou). Ale to má koukám „jen“ nějakých 90 písmen… Hodně profláklý je taky waleský Llanfairpwllgwyn­gyllgogerychwyr­ndrobwllllanty­siliogogogoch, ale ten se kouká zdálky i na novozélandskou­ horu.

Já to tvrdím pořád, že Skandinávci jsou šílenci :)) a švédsky se asi tři měsíce učím, ale zatím jsem měla naivní dojem, že Švédové složeninám neholdujou tak fanaticky jako třeba Němci. No, tak poopravím názor a budu se těšit na další objevování tajů švédštiny :)

Ale nějak si nemůžu pomoct, ale tyhle složeniny mi přijdou jako soutěž, kdo koho trumfne. Zatím sice švédsky moc neumím, ale až to umět budu, přidám před výše uvedené slovo nějakej nicneříkající blaf jako „NEZÁVAZNÉ INFORMATIVNÍ SETKÁNÍ ODBORNÍKů k přípravným pracem na příspěvku k diskusi o údržbě systému materiálové podpory kontrolního zařízení pro leteckou dopravu na severovýchodní části pobřežního pobaltského dělostřelectva“ a budu mít prvenství já… :) nebo takhle – Kdo z vás by nedokázal vymyslet takhle šílený slovo, kdyby čeština místo vět tvořila veledlouhý slova?

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tau­matawhakatangi­hangakoauauota­mateaturipuka­kapikimaungaho­ronukupokaiwhe­nuakitanatahu

Losos

Švédské:
nordöstersjökus­tartilleriflyg­spaningssimula­toranlagg-
ingsmaterialun­derhallsuppföljnin­gssystemdiskus­sionsinaggsförbe­redelse

Překlad: Přípravné práce na příspěvku k diskusi o údržbě systému materiálové podpory kontrolního zařízení pro leteckou dopravu na severovýchodní části pobřežního pobaltského dělostřelectva

Zdroj: net

BENYTA

Do cizích se nebudu vůbec pouštět a české, za mých mladých let bylo – NEJNEOBHOSPODÁ­ŘOVÁVATELNĚJŠÍ­MI.
Už je překonané,jdu se naučit to nové!