Blecha

Jaké je nejdelší slova na světě ?

Doplňuji:
To de :D

Nejlepší odpověď
kropitko

nejzdevětadeva­desáteronásobi­telnějšími
NEJNEZDEVĚTADE­VADESÁTEROZNÁ­SOBOVÁVATELNĚJ­ŠÍMI

Zdroj: http://www.on­tola.com/cs/ja­ke-je-ceske-nejdelsi-slovo-a-v-jakem

Další odpovědi
Vero

Nejdelší slovo na světě: nordöstersjökus­tartilleriflyg­spaningssimula­toranlagg-
ingsmaterialun­derhallsuppföljnin­gssystemdiskus­sionsinaggsförbe­redelse.
Je to švédsky, má 130 písmen a znamená: Přípravné práce na příspěvku k diskusi o údržbě systému materiálové podpory kontrolního zařízení pro leteckou dopravu na severovýchodní části pobřežního pobaltského dělostřelectva.

Další je taky třeba: Chargoggagoggman­chauggagoggchau­bunagungamaugg název jezera v Massachusetts.

Nejdelší jméno na světě drží jistý Němec, který emigroval do Philadelphie (Pennsylvania). Jeho jméno se skládá z 1 křestního jména, 26 středních jmen a 1 příjmení o 597 znacích. Zajímavostí jsou křestní jména, která začínají na všechny písmena anglické abecedy, konkrétně tedy:
Adolph Blaine Charles David Earl Frederick Gerald Hubert Irvim John Kenneth Loyd Martin Nero Oliver Paul Quincy Randolph Sherman Thomas Uncas Victor Willian Xerxes Yancy Zeus
Nyní přejdeme k příjmení, které je neméně zajímavé a o mnoho bizardnější. Jeho příjmení, které má mimochodem zapsané v pase, zní:

Wolfeschlegel­steinhausenber­gerdorffvoral­ternwarengewis­senhaf
tschaferswesen­chafewarenwhol­gepflegeundsor­gfaltigkeitbes­chut
zenvonangerei­fenduchihrrau­bgiriigfeinde­welchevorralter­nzwolf
tausendjahres­vorandieersche­inenbandererste­erdeemmeshedrrau­ms
chiffgebrauchlichtal­sseinursprungvon­kraftgestartse­inlangefah
rthinzwischen­sternartigrau­maufdersuchenachdi­esternwelshege­ha
btbewohnbarpla­netenkreisedre­hensichundwohin­derneurassevan­ver
standigmenshlichke­ittkonntevortpflan­zenundsicherfre­unanleben
slamdlichfreu­deundruhemitnichte­infurchtvoran­greifenvonande­re
rintlligentges­chopfsvonhinzwis­chensternarti­graum

Známí a přátelé mu říkají Mr. Hubert Wolfe, oficiálně je však Hubert Blaine Wolfeschlegel­steinhausenber­gerdorff, Sr.
Doplňuji:
A české:
nejzdevětadeva­desáteroneroz­násobitelnější­mi

Miroslavst

jméno Mirečkova dedecek ve filmu Básníci.

17. odstavec v odkaze

Zdroj: http://filmovez­vuky.fdb.cz/jak-basnici-prichazeji-o-iluze/

anonym

Tedy klobouk dolů! Žil jsem v bludu. Naivně jsem byl přesvědčený, že nejdelší slovo je :„Nejneobhospo­dařovatelnější­mi“.