annas

Znáte nejkrásnější česká slova?

Knihkupectví Engima vyhlásilo anketu o 10 nejkrásnějších českých slov. Soutěž byla tříkolová – 1. kolo – 500 slov, 2. kolo – 100 slov, 3. kolo – 10 slov.

Zvítězilo 10 slov:

  1. maminka
  2. mateřídouška
  3. čudlík
  4. kadibudka
  5. nejkulaťoulin­katější
  6. přizdisráč
  7. prdelka
  8. pošušňáníčko
  9. beruška
  10. tajtrdlík

Kterým slovům byste dali svůj hlas? Považujete všechna opravdu za nejkrásnější?

Nejlepší odpověď
kropitko

Já jsem pro berušku,mateří­doušku,pošušňá­níčko........­...AHA mě se asi líbí slova se š…

Další odpovědi
rynek878

Já jsem pro sedmičku-prdelka,toto slovo ve mě vyvolává mnoho zabarvení a vzpomínek.

1popelka1

Z těchto deseti slov bych si za nejkrásnější vybrala slovo „maminka“ a pak mi přijde roztomilé „nejkulaťoulin­katější“. Přizdisráč – co je na tom krásného, úsměvného možná, ale krásné?? Nebo kadibudka – jedině, když bych si připomněla scénku z filmu S tebou mě baví svět 🙂

Kdybych měla vyzdvihnout jakékoliv, tak skončím u maminky taky, protože „miluji Tě“ nebo „vážím si Tě“ nesplňuje ono jedno slovo…

aramah

1.2.5.6.9.Jsou hezké moc.

flodur

Mě se nejvíce líbí tajrdlík a čudlík.A u nás doma říkáme malému polštářku crimlík.

Vicki

Stejně je ta Čeština krásná.Mě se líbí mateřídouška a pošušnáníčko.

Jahoda

  1. maminka – hlas bych dala, jelikož je to opravdu hezké slovo
  2. mateřídouška – toto slovo mi přišlo vždy roztomilé, hlas bych dala
  3. čudlík – také roztomilé slůvko, hlas bych zřejmě dala
  4. kadibudka – hlas bych nedala, jelikož na tomto slově nevidím nic nejkrásnějšího.
  5. nejkulaťoulin­katější – též roztomilé slovo, dala bych hlas.
  6. přizdisráč – hlas bych nedala a je to víc než dost jasné.
  7. prdelka – tady možná. Váhala bych
  8. pošušňáníčko – hezké slovo, dala bych hlas
  9. beruška – tady bych dala na 100% hlas 🙂
  10. tajtrdlík – asi bych dala také hlas 🙂

zjentek

Mně se líbí ten čuňík…
…a chybí mně tam určitě pipinka!