Příjmení

prosím nevíte jaký je význam příjmení Neuman

Nejlepší odpověď
annas

Ještě doplním ne zcela přesnou odpověď Quentosovu odpověď.
Příjmení Neumann dostal jen německý občan, který se nově usadil v obci = původně nový usedlík (stejný význam jako příjmení Novák, Nový pro české obyvatele). Pro německé a židovské přistěhovalce se používala německá varianta „nový muž“, tedy Neumann, později i Neuman.
Příjmení Neumann nedostal každý „nový muž“, ale jen ten, kdo byl německého nebo židovského původu.

Další odpovědi
quentos

původně v němčině „Neumann“, tedy „nový muž“ – původ nejspíš bude podobný jako u českého Nováka, toto příjmení dostával každý nový přistěhovalec do dané oblasti

anonym

QUENTOSOVI davam za pravdu,i ja mam toto prijmeni.