gnr54

Znáte někdo CONSEQ Invest?

Můj soused mne neustále přesvědčoval s investiční konzultankou ať se nechám pojistit na univerzální životní pojištění od Kooperativy.Když semnou sepisovala smlouvu,tak jsem jí řekla pravdu o mém zdravotním stavu.Nepsala tam ale pravdu.Poté mě ještě se sousedem přemluvili ať si ještě každý měsíc investuju přes CONSEQ 500kč.Nakonec jsem svolila.Toto jsem sepisovala v loňskem roce v listopadu.Pak mi řekla že by bylo dobrý,kdybych tam vložila jednorázový vklad 4000kč.Že prý se to bude zhodnocovat lépe za rok 2011.Tak jsem to tam vložila.Kooperativa mi ale smlouvu vypověděla a peníze které jsem do ledna zaplatila mi vrátí.Včera mi přišel výpis od CONSEQ a úplně jsem se zděsila.Při vložení 5000kč mám zůstatek –0,39 czk.Moje konzultantka mi nic neříkala,že budu platit vstupní poplatek 4000kč.Takové jednání se mi nelíbí a chci jít za sousedem a vše mu říct a smlouvu S CONSEQ skončit.Poradíte někdo jak postupovat při odstopení této smlovy.

Nejlepší odpověď
anonym

Tohle není vůbec jednoduchý případ. Jedná se zjevně o podvod, kterého se na Vás dopustila konzultantka.
V první řadě – pojištění uzavřít jde, i když máte zdravotní riziko, které vylučuje pojistné plnění. Prostě se do pojistky uvede, že se uzavírá pojištění s výjimkou konkrétního poškození zdravotního stavu. Nebylo třeba lhát a pokoušet se podvést pojišťovnu. Ta si totiž vyžádá pokaždé výpis ze zdravotní dokumentace.
Na konzultantku bych podala stížnost na pojišťovnu Kooperativa i na CONSEQ, ale asi bych zašla podat trestní oznámení o tomhle případu i na Policii ČR, protože se zde jedná o podvodné jednání se snahou obohatit se na úkor jiné osoby.
Na CONSEQ napište, že odstupujete od smlouvy (její číslo a datum uzavření) z důvodu, že Vás sjednatel smlouvy uvedl v omyl a doplňte, že jste byla podat trestní oznámení na Policii ČR na sjednatelku, která Vás neinformovala o závažných skutečnostech týkajících se uzavření smlouvy.
Pokud uvedete, že jste případ oznámila na Policii, máte větší šanci, že se Conseq bude snažit s Vámi domluvit a peníze Vám vrátí.

Další odpovědi
RiSi

Dobrý den, dovolím si oficiální odpověď za společnost Conseq. Smlouvu samozřejmě můžete kdykoliv vypovědět jednoduchým písemným sdělením. V tomto případě – pokud se opravdu rozhodnete, že chcete tento program zrušit – bych doporučoval zaslat nám písemně návrh na ukončení smlouvy dohodou a v rámci stížnosti na postup konzultantky požádat o vrácení předplaceného vstupního poplatku.

Pokud máte pocit, že s Vámi konzultantka nejednala korektně a nevysvětlila Vám výpočet vstupního poplatku alespoň tak, jak je to uvedeno v příspěvku uživatele „pokazdejinak“, podejte stížnost na její postup především společnosti, kterou konzultantka zastupuje. Ta za ni nese zodpovědnost a musí se Vaší stížností zabývat. Naopak trestní oznámení na policii navržené uživatelem „ocko“ považuji za kontraproduktivní. Vzhledem k tomu, že veškeré poplatky jsou detailně popsány v obchodních podmínkách, které jsou součástí smlouvy, musela byste prokázat, že konzultantka manipulovala se smluvní dokumentací tak, aby Vás záměrně uvedla v omyl a pokusila se Vás podvést. Mnohem efektivnější je stížnost směrem ke společnosti, kterou konzultantka zastupuje, a pokud budete s postupem nespokojená, potom na Českou národní banku.

Richard Siuda, Conseq

ARIS

CONSEQ, považuji za dobrou věc na spoření.
Sám jej využívám i s předplatným.
Nelíbí se mi jednání konzultantky. Určitě bych na ni podal stížnost. Nebo postupoval jak píše očko.
Tito lidé dělají špatnou reklamu ostatním poctivým konzultantům a poradcům. Mám též špatné zkušenosti s tzv. finančními poradci. Nyní mám jednoho který mi opravdu pomohl (než si získal moji důvěru tak to chvíli trvalo)a teď jej rád doporučuju, můžete se na něj obrátit – www. smsporadce.ic.cz
Promyslete odstoupení od smlouvy CONSEQ, nyní budete jen spořit a částka bude narůstat. Jen bych opravdu informoval CONSEQ o nesprávném postupu konzultantky a pokud byla z nějaké společnosti poskytující finanční služby, tak bych informoval o tomto postupu i Českou národní banku která dohlíží na všechny tyto společnosti. To by asi byl šrumec po takovém dopise ČNB. Konzultantka by mohla dostat dost tučnou pokutu.

pokazdejinak

Conseq znám, využívám jejich Horizont Invest a zatím dobrý :) je to standartní investiční fond a i ten poplatek je vcelku normální – není jejich chyba, že vás o něm ta zprostředkovatelka neinformovala… ale asi bych ve vašem případě postupovala, jak radí ocko – a to, co nejdříve, protože, když se rozhodnete dál spořit, tak ta fikaná konzultantka dostane svou odměnu v plné výši, za to, že vás vlastně podvedla

když jsem si to spoření zakládala, porovnali jsme nabídky různých fondů a většinou se poplatek pohyboval okolo 4–5% z cílové částky – to je součet všech vašich vkladů (500,–/měs. na 20 let = 5001220 = 120000, popl. 4% = 4800) a nabízeli nám buď ho zaplatit najednou dopředu a nebo si ho nechat strhávat postupně – když si ho „předplatíte“, tak už mají klid – zprostředkovatel dostane za vás provizi, fond má taky „svý jistý“ a navíc vy jste motivovaná tu smlouvu nevypovídat dřív, protože přece proč byste jí rušila, když jí máte zaplacenou na 20 let dopředu?
my jsme si ho taky předplatili, ale schválně proto, abychom tu smlouvu nevypověděli, abychom si opravdu něco naspořili :)

zvažte, jestli tu smlouvu přece jen nenechat, když už to nejhorší (placení) máte za sebou a teď vám ty peníze můžou jen vydělávat – v každém případě bych ale odmítla nechat vyplatit provizi té konzultantce… a jestli to nepůjde jinak než zrušením smlouvy, tak jí zrušte – držím palce :)

Tomas K.

Dobrý den, abych odpověděl na otázku, pníze zpět za poplatek zpět velmi pravděpodobně nedostanete.Člověk si musí dát pozor než investuje.
A teď k názoru na CONSEQ, pravděpodobně zdejší odpovědi jsou placené PR (reklama) protože všem se to zdá jako bezva.
Nicméně Vám se zdá bezva předplatit si poplatek na 20 let dopředu?
Proč?
výkon fondů je též nic moc.