Kde a jak podat stížnost na finančního poradce?

Jistý člověk (finanční poradce OVB) mě okradl, doporučil mi investovat do IŽP kde mi nastavil podle jeho slov „úžasné“ fondy. Nyní jsem po roce zjistila, že z 450 000 tam nemám prakticky nic a abych neprodělala, můžu si to vybrat za 20let!!!

Kde můžu podat stížnost na tohoto člověka? Je mi jasné, že peníze zpět asi nedostanu, ale ráda bych mu zamezila v dalším jednání podobného stylu! Napadla mě stížnost na české národní bance, ale kde přesně? V ideálním případě bych prozatím nechtěla zveřejňovat své jméno, až podle reakce co by s tím šlo dělat…

Prosím poraďte…Děkuji

PS: policie mi s tímto nepomůže, musím urgovat nějaký patřičný orgán, který k tomu má blíž ☹

Nejlepší odpověď
terry

Pokud píšeš fin.poradce OVB, tak si stěžovat pravděpodobně u vedení OVB.
Záleží ale také na sepsané smlouvě. Jak byla či je formulovaná.

Další odpovědi
atriplex

Stěžovat si můžete u OVB, popřípadě u ČNB. Je třeba si však uvědomit, že investice do fondů jsou dlouhodobou záležitostí, takže během těch 20.let můžete také hodně vydělat.

Vzhledem k tomu, že nemáte garanci 100% vrácených peněz, investovala jste do fondů, kde můžete hodně vydělat i hodně ztratit – to je princip investování. Vysoký úrok = vysoké riziko. Malý úrok = malé riziko.

Osobně bych se nevzrušoval za 20 let pravděpodobně hodně vyděláte.

ARIS

Vašeho „poradce“ si můžete zkontrolovat v registru ČNB (www.cnb.cz) můžete tam zaslat i stížnost. Můžete i podat žalobu ve smyslu zákona č.634/1992 Sb. o ochraně spotřebitele.
Investovat 450 000,– do IŽP se mi jeví dost brutální. Asi bych to rozdělil do více produktů. Já mám svého poradce (dlouho to trvalo než jsem mu začal věřit)a jej doporučuju (www.smsporadce­.ic.cz)
Vašeho „poradce“ můžete najít na: http://ispoz.cnb­.cz/RegistrVyh­ledavani.aspx (zadáte údaje dle jeho vizitky. A stížnost podáte dle informací na: http://www.cnb­.cz/cs/spotre­bitel/ochrana_spo­trebitele/kon­takt_ochrana_spo­trebitele.html

ManyLu

Dobrý den, zabývám se kompenzacemi škod způsobenými finančními poradci. Můžeme Vám pomoci. Prosím napište mi na soukromý email lucie.mensikova@seznam.cz. S pozdravem, Lucie M.