ReHu

Jak získat svou zdravotní dokumentaci?

Můj původní praktický lékař se zasebevraždil, dokumenty byly zapečetěny a lékař, který pacienty převzal mi sdělil, že dokumentaci nemá a že se k ním jen tak nikdo nedostane.
U lékaře jsem nebyla spokojená, našla jsem si jiného a ten by tu mou dokumentaci uvítal, leč není a nevím kde se ptát.

Nejlepší odpověď
johana 56

Pacient má právo do své zdraotní dokumentace nahlížet a požádat o kopie.
U témat v odkazu ‚nahlížení, předání dokuentace‘ je uvedeno řešení při úmrtí lékaře.

http://www.to­plekar.cz/zivot­ni-situace/zdravot­nicka-dokumentace/

Další odpovědi
ivzez

Obávám se, že zdravotní dokumentaci získat nemůžete.

Podle zákona patří dokumentace lékaři, který z ní může poskytnout výpis (samozřejmě za poplatek). Lékař, který převzal pacienty by Vás mohl nasměrovat, odkud dokumentace získal on. Zažádat o dokumentaci by pak měl Váš nový lékař.

Ať to vyjde!

—––
Poznámka:
S tou dokumentací mne to hodně ***. Celý život jsem si dokumentaci schraňovala, nechávala přeposílat k dalším lékařům a po posledním přestěhiování jsem z ní dostala jenom výpis na jednu stranu A4. Veškeré podklady a rodinná amamnéza (tu už nikdy nedám dohromady) jsou v háji …

anonym

Tak já v tom nemám problémy. Já dokonce mám složku doma a když jdu k obvodní, vezmu ji sebou. Můžu si záznamy zkopírovat, ale nač by mi to bylo.

ivzez

Kdyby Vám lékař, který převzal pacienty po původním, nechtěl pomoci, mohla byste se k němu na nějakou dobu přihlásit. Ten podle mne bude vědět, kde Vaši dokumentaci může získat.
Není to sice moc „košer“, ale momentálně mne nenapadá nic lepšího.

ReHu

Když jsem tam před cca 2 lety byla, říkal, že ji nemá.
Zkusím to říci současnému lékaři a uvidím. Sestra to neřeší, řekla mu, že jsem k žádnému lékaři 20 let nechodila 🙂