Avatar uživatele
ReHu

Jak získat svou zdravotní dokumentaci?

Můj původní praktický lékař se zasebevraždil, dokumenty byly zapečetěny a lékař, který pacienty převzal mi sdělil, že dokumentaci nemá a že se k ním jen tak nikdo nedostane.
U lékaře jsem nebyla spokojená, našla jsem si jiného a ten by tu mou dokumentaci uvítal, leč není a nevím kde se ptát.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? johana 56 před 3294 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
johana 56

Pacient má právo do své zdraotní dokumentace nahlížet a požádat o kopie.
U témat v odkazu ‚nahlížení, předání dokuentace‘ je uvedeno řešení při úmrtí lékaře.

http://www.to­plekar.cz/zivot­ni-situace/zdravot­nicka-dokumentace/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Obávám se, že zdravotní dokumentaci získat nemůžete.

Podle zákona patří dokumentace lékaři, který z ní může poskytnout výpis (samozřejmě za poplatek). Lékař, který převzal pacienty by Vás mohl nasměrovat, odkud dokumentace získal on. Zažádat o dokumentaci by pak měl Váš nový lékař.

Ať to vyjde!

—––
Poznámka:
S tou dokumentací mne to hodně ***. Celý život jsem si dokumentaci schraňovala, nechávala přeposílat k dalším lékařům a po posledním přestěhiování jsem z ní dostala jenom výpis na jednu stranu A4. Veškeré podklady a rodinná amamnéza (tu už nikdy nedám dohromady) jsou v háji …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Tak já v tom nemám problémy. Já dokonce mám složku doma a když jdu k obvodní, vezmu ji sebou. Můžu si záznamy zkopírovat, ale nač by mi to bylo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ivzez

Kdyby Vám lékař, který převzal pacienty po původním, nechtěl pomoci, mohla byste se k němu na nějakou dobu přihlásit. Ten podle mne bude vědět, kde Vaši dokumentaci může získat.
Není to sice moc „košer“, ale momentálně mne nenapadá nic lepšího.

před 3294 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ReHu

Když jsem tam před cca 2 lety byla, říkal, že ji nemá.
Zkusím to říci současnému lékaři a uvidím. Sestra to neřeší, řekla mu, že jsem k žádnému lékaři 20 let nechodila 🙂

před 3294 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek