Rokio

Znáte nějaké slovo, které má dva významy, které jsou oba opačné?

Mě napadá jenom baba a stará. Baba značí mladou i starou dívku a u staré je to stejné.

Odpovědi
kapka

Třeba kunda. Dříve to bývala výhradně nadávka. Dnes to může být i nadávka i projev obdivu, poklony, velmi krásná dívka a dokonce i chlapec. Chvíli mi trvalo, než jsem si na pro mě neobvyklé používání slova zvykla. Ale setkavala jsem se s tim mezi mladými tak často, že jsem nové využití slova přijala. :)

Klára K.

v češtině mě kromě již zmíněných nic takhle nenapadá, ale v angličtině je taková zajímavá věc: flammabe a inflammable, obě dvě slova znamenají ‚hořlavý‘, což je zvláštní, protože předpona ‚in‘ se k přídavným jménům dává většinou k tomu, aby z nich udělala opak (zápor)