bolak

Používáte víc smajlíků, když si píšete píšete po internetu s osobou opačného pohlaví?

Kdysi jsem někde četl, že když spolu komunikujou dvě osoby opačného pohlaví, tak se cca třikrát častěji usmívaj než když spolu komunikují dvě osoby stejného pohlaví, a to i když se vůbec neznají. Funguje to tak i na internetu?

(a jestli se ptáte, jestli tu informaci mám z ověřenýho zdroje, tak to si pište že mám!! viděl sem to na fejsbuku a někdo to lajkoval, tak to přece musí bejt pravda)

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

Netuším

Já na FB mám takové přátele,že by používání smajlíků zřejmě považovali za infantilní projev mých šedin.Někdy si smajlíky posílám s mojí vnučkou,ona ještě psát neumí . Jedinou hru,kterou hraji je Dobyvatel a tam jsem si musela dát neutrální jméno aby nebylo poznat,jestli jsem žena nebo muž.Když jsem pod ženským jménem porazila muže,okamžitě reagovali někteří vulgárně,což se se ženou nestává.A smaj­líky,co mi poslali někteří pánové na tamním chatu,takové ani neznáte ! :D (a toto je zkratka mého jména ,takže něco jako signatura,ne smajlík) ............a bolaku,ty přeci FB nemáš,tak kde bereš ty informace?

Další odpovědi
Syd

Stejně

Používám jich vždycky stejně podle kontextu a nálady. Nicméně ano, všimla jsem si toho, že jakmile jsem se před nějakým časem vypravila do hry pod seznamovským mužským profilem, kde jsem měla „muž, 22 let“, tak jakmile jsem narazila na ženskou tak to bylo hned samý „ahoj 😉“, „teda tobě do ale jde 😉“ atd a bylo mi to nepříjemný. Na druhou stranu o nic moc příjemnější mi nebylo, když jsem tam měla „žena“ a snad ještě nižší věk, a hned mě tam nějakej prasák oslovoval jistými nepěknými zdrobnělinami. Shledala jsem, že nejlepší je unisexovej profil, byť jsem třeba v těch hrách za něj schytala pár „nadávek“, ale to byli vesměs vagabundi, kterým o hru nešlo a měli stejně asi v úmyslu klukovi nadávat a holce dělat neslušný návrhy.

anonym

Netuším

Doplňuji:
Nepřemýšlím nad tím a hlavně si s lidmi na internetu píši vyjímečně a především věcně. Ze smajlíků používám jenom 🙂 – vyjímečně i jiného. Dřív jsem je používala častěji a dneska spíše jenom tak.

Damiana

Stejně

Emotikoňáky používám hlavně z důvodu ironie, že věta, která může napsaná vyznít tvrdě, je ve skutečnosti myšlena s nadhledem, možná recesí. Net bohužel pořád nějak emoce jinak nezvládá, než těmi zkratkami třeba… Tak vážně se zas neberu a proto házím ty smíchy… Proto často používám i uvozovky.
Řekla bych, že nedělám pohlavní rozdíly. Smajlíci mi nevadí, ale nemám moc ráda agresivní velká písmena a přemíru vykřičníků – evokuje mi to uřvanost a buzeraci.

manon

Netuším

Doplňuji:
:) Hmm :) hm :) budu se muset zamyslet :)

Ba ne, bolaku, jsou i takové osoby druhého pohlaví, že v tom, co jim píšu, není ani jediný smajl. Čili přijde na to.

alex.agent

Netuším

Doplňuji:
nejvíce mě zaráží a nejvíce mě rozesmála věta „viděl sem to na fejsbuku a někdo to lajkoval, tak to přece musí bejt pravda“ :D to jako když někdo něco „lajkne“ tak je to vždy pravda? Dnes ti lidi lajknou všechno.....

Funna

Stejně

a kterého chceš ty?
🙂, nebo ☹

briketka10

Stejně

jo to jednou mi dělal návrhy oplzlej stařešina
hned jsem mu poslala utíkající prase v dobrým slova smyslu
už se neozval, tak se na ně musí
na mladý zase s usmívajícím, ale ti píšou pořád a
nejsou k zastavení :D
a jinak posílám smajlíky podle nálady i v e-mailu :)

anonym

Víc

Nejsi 1., kdo už modifikuje i své vlastní staré otázky, viz link a v něm další 4 stránky odkazů:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/da-se-nekde-sehnat-nahled-jak-budou-vypadat-normalni-smajlici-jako-a-dalsi-v-emailu-na-seznam-cz

bolak

Dr.Axl: Před 3/4 rokem sem se ptal na to jak vypadá na seznamu grafické zpracovnání smajlíků, dnes jsem se ptal na to jestli lidé na internetu používají více smajlíků, pokud komunikují s osobou opačného pohlaví…

To proto že se v obou otázkách nachází slovo „smajlík“, tak ti to připadá jako prakticky totožná otázka, je to tak?

Ty jsi večer bumbal, viď?

bolak

Bohemica: vycucávám si je z prstu :)

pravda je taková že fb fakt nemám, ale občas mi tu na mém pc „někdo“ zaparazituje a přijdu k již otevřený stránce..to se pak člověk nestačí divit, o co VŠECHNO přichází ;)

bolak

tak ale stitasticky…to je myšleno :)

manon

statisticky by to možná i mohlo vyjít :) – i když smajluji i když píšu kamarádkám – něco na tom bude