fcoop

Znáte nějaká vtipná,neotřelá přirovnání?

Typu:„Tady je zima jak v Čeljabinsku na nádraží“.
Nebo:„Zmizel odtud jak rumová bábovka na setkání Anonymních Alkoholiků“.
Sbírám je.Díky.

Nejlepší odpověď
myšpulín

Je hic, že by se jeden pic.
Sladký jak cecek.
Je nervozní, jak sáňky v létě.
Má náladu pod psa.
Je blbej, jak špatně dlabaný necky.

Další odpovědi
Drap

Zima jak v ruským filmu.
Motáš se jak maďar v kukuřici.
Čumí jak bulhar do kombajnu.

hanulka11

Jsem strhaná z práce jak šroubek.
Má prsa, že může kojit vodníky z mostu.
Má čepici -jak na 5kg brambor.
Mluví ,jako když maže máslo.
Doplňuji:
Je tak starý, že si pamatuje když bylo Mrtvý moře ještě marod.
Vypadá jak telefonní budka/je tlustá/

barnajka

Moje nejoblíbenější je „Funí jako když jde sviňa z bukvic“ :)
A když jsem někdy nemocná, mám horečku, na noc vezmu 3 silnější paraleny a ráno si pak připadám jak po fetu, řeknu: „Ježišikriste, mě je jak po koťatech“ :))) Nevím, jak to vzniklo – pochytila jsem to od mamky a ta tvrdí, že u nich se tak mluvilo (pochází od Kyjova)

Jestli můžu doporučit, mrkněte do odkazu – třeba tam najdete něco, co jste ještě neznal :)

http://www.pri­rovnej.cz/cate­gory/prirovna­ni-miry/
Doplňuji:
Dr.Axl: Vidíš to, děkuju za upozornění – chtěla jsem vložit ještě jeden odkaz, ale já hlava děravá na to zapomněla! :)
Lidovější přirovnání jsou tu: http://www.hra­dec.org/gustav/slo­va3.html

Ono toto je vůbec zajímavá stránka! Co tam je zajímavostí a odkazů…fííha! Některý odkaz už je sice nefunkční, ale i tak se tam dá zabavit na dlouhý a dlouhý čas :)
http://www.hra­dec.org/gustav/in­dex.html

tom004

Napadá mně jen: Čumí,jak bagr z myší díry. Ten je vyřízenej,jak žádost. Vypadá,jak spráskanej pes.

salsa verde

Jsem strhaná jak borůvka, jsem dobitá jak ciganske hračky, nenápadná jak suchý hadr na dně moře, čumí jak puk do prázdné branky,tvrdý jak rohlík (opilec), když třeba jede autobusák v mhd nevybíravě tak cestující lítají jak nudle v bandasce případně se cítím jak hrášek v kopačáku a ještě když třeba někdo říká nějaké hlouposti tak se mu běžně řekne Jsi normální?? ale moje známá vždycky říkala Škrábe ti v hrnku??
Doplňuji:
ještě jsem si vzpomněla na to že má vlasy jak tenisák po třetím setu a je tlustá tak že když leží na pláži tak greenpeace se ji snaží odtáhnout do moře.

anonym

barnajka mne přiměla, abyh nahlédl do nabízené databáze, ale zjistil jsem, že tam fůra zaběhlých ze života chybí.
Tak aspoň přidám jedno, které mne v poslední době zaujalo:
„Je tak starej, že když odchází z muzea, tak rozezní alarmy“.
A jedna klasika – čumí jak husa do flašky.

led

Cez 2.svetovú vojnu v Poděbradech bol učiteľ, ktorého najhoršia nadávka žiakovi bola:
„Ty diamante, nebroušený“, čím vlastne povedal, že na znalostiach žiaka treba ešte veľa práce

PS.
Dr.Axl, ďakujem, konečne viem, prečo pri dverách muzea čakajú policajti 🙂

lexx

otravnej jak svítiplyn
žere jak kyselina
pije jak duha
lže jako když tiskne

anonym

Mě se líbí: „Mám žízeň jako velitel pouště“.

BTW: všimli jste si někdy, že ponožky způsobují bolest hlavy? Vždycky, když v nich usnu, tak mám ráno hlavu jako škopek.