Kelt

Znáte Murphyho zákony a knihu „Moc podvědomí“? Jedná se o jednoho člověka?

Knihu „Moc podvědomí“ napsal Joseph Murphy. A stále se hovoří o Murfyho nebo Murphyho zákonech. Jedná se o stejného člověka v obou případech? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Ne, nejedná. Jsou to dva různí lidé.

Další odpovědi
nyjono

Je to tak, jak píše Drap. Jsou to 2 různí autoři.
Pokud by sis přečetl třeba jen část, zjistil bys to z obsahu hned.

annas

1. " Formulováním zákonů schválnosti se proslavil letecký inženýr Edward Aloysius Murphy. Narodil se 11. listopadu roku 1918 v Panamském průplavovém pásmu. Byl nejstarší z pěti dětí. Studoval v New Jersey, pak odešel na vojenskou akademii. Po absolutoriu ho přijali do armády. Během 2. světové války působil v Indii, Číně a dotáhl to až na majora. " atd.

https://www.roz­hlas.cz/cesky/pu­voduslovi/_zpra­va/murphyho-zakony--1450423

2. Dr. Josef Murphy, nar, (20. května 1898 – 16. prosince 1981) byl irské národnosti, ale získl americké občantví, tedy jinak americký autor, vysvěcený kněz, který se věnoval indické filosofii, a duchovnu.

Jeho kniha Moc podvědomí a další díla.

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Joseph_Mur­phy_(author)

--

Z krátké charakteristiky vyplývá, že jde o jiné osoby.