Avatar uživatele
anonym

Znáte ještě Noc na Karštejně s panem Korbelářem?

Až do r. 1973 byla v televizi vysílána Noc na Karštejně přímo z Karštejna a Karla IV hrál Korbelář, ale nebylo to hráno jako veselohra. To až v tomto filmu je to pojato jako veselohra (film se mi už od počátku líbí a rád si z něho poslechnu písničky).
A tak mě zajímá, jestli si na to pamětníci pamatují a co se jim líbí více, zda film, či stará verze.
A mimochodem, marně na netu sháním tuto starou verzi. Nevíte, kde by se nechala najít?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Drap před 2916 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Venka

Za II. svět. války se hrálo toto představení přímo na hradě, p. Korbelář a Marie Brožová v hlavních rolích, mám doma fotografie, protože moje maminka žila za války v Karlštejně jako mladé děvče školou povinné a hrály tam spolu se spolužačkou pážata. Pak to snad zakázali, ale maminka na to pořád vzpomínala.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Vzpomínám si na inscenaci kdy hlavní roli hrál pan Miroslav Doležal (10. února 1919 v Bučovicích – 12. dubna 2009 v Praze).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Matně si vzpomínám, bohužel hodnotit nemohu, vzpomínky jsou již hodně slabé.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Je možné si tuto verzi poslechnout jako rozhlasovou nahrávku.

před 2916 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

To jsem též na netu zjistil, ale mně jde o tuto hru s Kobelářem, která se hrála přímo na hradė, zrovna jako je film.

před 2916 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek