Ondrisek

Znáte hledaný scifi film s vodní tématikou (viz popis děje níže)?

Dobrý večer,
hledám název jednoho filmu, který jsem viděl jako dítě. (narozen 1999)
Co vím:
Děj se odehrává po vodní hladinou, kde na konci filmu hlavnímu hrdinovi dochází kyslík a pomalu umírá. Na poslední chvílu se u něj objevuje světélkující kreatura (myslím si, že vypadala, jako poloprůhledný světélkující rejnok) a velkou rychlostí jej vytahuje na hladinu.
Je to určitě film staršího data, nicméně nedokážu odhadnout, jak moc.Nedivil bych se, kdyby to mělo i nějaká ocenění.
Moc jsem Vám toho neřekl, ale možná se někdo chytí, popsaný děj je opravdu závěrem filmu, nevzpomínám, co se dělo předtím, pouze závěr.
Děkuji za případné návrhy, hned je začnu googlit :)

Nejlepší odpověď
Kepler

Tak to je asi Propast (The Abyss) režiséra Jamese Camerona, ještě starší než ty. Mistrovské dílo, určitě to stáhneš z ulozto.cz.