Avatar uživatele
JáJsemKarel!

Znáte datum svého početí?

Snad každý zná datum svého narození. Ale znáte datum svého početí?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dudu před 1880 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Na střední technické škole jsme v chovatelství měli k dispozici pomůcku, která vypadala jako logaritmické pravítko. Zde se u různých zvířat dal podle data připuštění docela přesně vypočítat den porodu. Fungovalo to i zpětně, takže např. při použití délky březosti Tura domácího jsem si přes den narození zjistil den svého početí. Dodnes se bavím vzpomínkou na svoji matku, která kdysi lamentovala nad sexuální nezdrženlivostí mládeže. Když jsem jí však z legrace nadhodil, že počítáno od svatební noci propočty mého početí poněkud nesouhlasí, se náhle zarazila a zmlkla. Až po chvíli jakoby mimochodem prohodila „no bóže, stalo se to týden před svadbou a už jsme měli po ohláškách“.

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Anikitos

To opravdu nevím, ale slyšel jsem, že nejvíc lidí slaví narozeniny kolem listopadu (který je nečekaně 9 měsíců po sv. Valentýnu). :'D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

To nezná nikdo, ani doktoři. Když tak jen přibližně. Já se můžu domnívat, že mě rodiče udělali někdy o vánocích.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Brblal

Neznám a je mi to jedno, stačí mi, že znám dobře své celé rodné číslo (10 čísel). Když jsem byl nedávno na operaci, tak se mě sestra na něj zeptala (když mě převezli na sál, než mě uspali – pro kontrolu).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Neznám, šlo by to spočítat, i když by to nebylo zcela přesné. Ale netuším, k čemu by mě to mohlo být dobré.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek