JáJsemKarel!

Znáte datum svého početí?

Snad každý zná datum svého narození. Ale znáte datum svého početí?

Odpovědi
dudu

Na střední technické škole jsme v chovatelství měli k dispozici pomůcku, která vypadala jako logaritmické pravítko. Zde se u různých zvířat dal podle data připuštění docela přesně vypočítat den porodu. Fungovalo to i zpětně, takže např. při použití délky březosti Tura domácího jsem si přes den narození zjistil den svého početí. Dodnes se bavím vzpomínkou na svoji matku, která kdysi lamentovala nad sexuální nezdrženlivostí mládeže. Když jsem jí však z legrace nadhodil, že počítáno od svatební noci propočty mého početí poněkud nesouhlasí, se náhle zarazila a zmlkla. Až po chvíli jakoby mimochodem prohodila „no bóže, stalo se to týden před svadbou a už jsme měli po ohláškách“.

Anikitos

To opravdu nevím, ale slyšel jsem, že nejvíc lidí slaví narozeniny kolem listopadu (který je nečekaně 9 měsíců po sv. Valentýnu). :'D

Kepler

To nezná nikdo, ani doktoři. Když tak jen přibližně. Já se můžu domnívat, že mě rodiče udělali někdy o vánocích.

Brblal

Neznám a je mi to jedno, stačí mi, že znám dobře své celé rodné číslo (10 čísel). Když jsem byl nedávno na operaci, tak se mě sestra na něj zeptala (když mě převezli na sál, než mě uspali – pro kontrolu).

Drap

Neznám, šlo by to spočítat, i když by to nebylo zcela přesné. Ale netuším, k čemu by mě to mohlo být dobré.