LeVovič

Jak přimět přítelkyni s dítětem, aby se odstěhovala?

Přeji krásný den,

řeším takovou svízelnou situaci. Žačněme od začátku…

Cca před rokem přítelkyně vysadila antikoncepci, aniž by mě předem informovala a máme z toho nádhernou holčičku. Jsem moc rád, že mám dceru, každopádně jsem dítě s přítelkyní rozhodně neplánoval, protože jsme se znali velmi krátce. Její chování je ovšem nesnesitelné. Neustále žárlí a „roztahuje se“. Myslím tím, že u mě doma rozkazuje a chová se, jako kdyby jí zde všechno patřilo. Když jdu s kamarády někam ven, tak se mě po návratu ptá, jestli jsem tam nějakou blíže poznal (velmi slušně řečeno). Požádal jsem ji tedy, ať se odstěhuje. Dal jsem jí termín dva měsíce, do kdy se má odstěhovat. Měla být pryč do konce srpna. Máme listopad a je zde stále. Když jsem se zeptal kdy se odstěhuje tak mi odvětila, že čeká do konce roku, protože se uvolní nějaký byt, který by se jí líbil. Mluvil jsem i s její maminkou a ta mi řekla, že se může odstěhovat k ní. Byt mají sice velmi malý, ale vešli by se tam na nějaký omezený čas. Jenže tam ona nepůjde. U mě nemá ani trvalý, ani přechodný pobyt. Poraďte mi prosím, jak se mám dostat z této svízelné situace. Strašně mě mrzí, že má dcera bude vyrůstat bez táty, ale bohužel to jinak nejde.

Za všechny odpovědi budu moc vděčný.

Moc Vám děkuji

Nejlepší odpověď
pavelnovy77

Ahoj LeVovič. Už roky to tady čtu, ale nikdy jsem na nic neodpovídal. Až tvůj dotaz mě tak dostal, že jsem se kvůli tobě zaregistroval. Nyní mi dovol, abych se ti trochu představil. Jsem Pavel. Je mi 41 let a před 9 lety jsem prožíval téměř totožnou situaci. Přemýšlel jsem, zdali to napsat veřejně či nikoliv, ale třeba to otevře oči více lidem. Jdu ti trochu přiblížit, čím sem si prošel já. Prosím, buď trpělivý a přečti si celý můj příběh. Snad ti pomůže v rozhodování.

Před cca 10 lety jsem se seznámil s úžasnou ženou. Byla o 8 let mladší a po necelém půl roce chození přišla s tím, že je těhotná. Říkal jsem si, jak je to možné, celou dobu co sem ji znal brala antikoncepci. Řekla mi, že ji vysadila, že se se mnou o tom radila a že jsem řekl ano. Jenže mi neřekla, že zrovna teď už ji nebere, tak při styku došlo k tomu, že sem si stejně jako jindy nedával pozor (proč taky, brala prášky). Po aktu přišla s tím, jestli jsem se nezbláznil, že už antikoncepci nebere, proč sem to jako udělal. No nevěděl jsem to že. Ale to není důležité. Za pár týdnů měla nevolnosti, kolabovala v práci a přišla s tím, že je v 9 týdnu a že budu táta. První reakce byla ,, ty vole, já budu táta ,, a ta druhá, jestli to vůbec zvládneme, když se známe půl roku. Domluvili jsme se, že si miminko necháme. Miloval sem ho už v bříšku. Moc sem si přál holčičku a můj sen se vyplnil. Narodila se nám krásná holčička Markétka. Jenže moje přítelkyně Lenka, začala hrozně blbnout. Už v těhotenství měla takové stavy, kdy sem si říkal, proč s ní jsem, ale bral sem ohled na její hormony. Ale ta její žárlivost, úplně tě chápu. Ona mi dokonce hlídala i mobil, tajně chodila na fb a spoustu dalších hloupostí. Vše jsem ji odpustil. Nikdy jsem neměl co skrývat. Miloval jsem jen ji a měl vždy oči jen pro ni. Po narození dcery jsem byl úplně v sedmém nebi. Pak jsem si holky přivezl domů, kde malá měla svoje hnízdečko a já byl nejšťastnější chlap pod sluncem. To moje milovaná Lenka ze mě udělala toho chlapa, ale hlavně tátu. Pořád sem přemýšlel, jestli ji požádat o ruku. Než začala blbnout s tou žárlivostí, myslel jsem si, že jsem poznal tu pravou. Že ona je ta, kterou si jednou vezmu ( i když sem se ženit nechtěl, špatné zkušenosti z dětství ). Ale opět, to je vedlejší. Snažil jsem se snad dost, aby jsme měli na jídlo pro malou, plínky, na naši obživu, protože rodičovský příspěvek je opravdu malý. Navíc jsme bydleli v domě s mojí mámou a já tajně snil, že si jednou postavíme krásný barák. Jenže jsem přišel o práci a začalo to skřípat ještě víc. Když jsem šel na pivo s kamarády, byl to problém, protože peníze propiju, určitě se s někým dávám do řeči a ji podvádím. Lenka si totiž myslela, že už není tou krásnou ženou, jakou pro mě byla před otěhotněním, jen proto, že měla ,, pár ,, kilo nahoře. Miloval sem stále její kyprou postavu. Malé Markétce bylo 6 měsíců, kdy jsem na Lenku tvrdě nastoupil, ať odejde, že už nemůžu. Že nás ta její absurdní žárlivost zničí oba. I já chtěl použít policii, ale to jsem si rychle rozmyslel, protože jsem měl strach, že bych si uzavřel cestu k dceři. Asi do měsíce se odstěhovala. Neustále plakala, omlouvala se, ale já věděl, že chci mít ten svůj klid, který sem měl dřív. I když mi bylo 30 let, nikdy jsem s žádnou nežil. Ona byla první. Bylo to krásný, ale peklo. A nyní se dostaneme k tomu nejdůležitějšímu.

Tohle si určitě přečti.
Po pár dnech samoty a naprostého klidu, jsem zjistil, že přijdu domů z práce a jediný člověk, který mě vítá, je moje matka a takhle skončit nechci. Každý den sem byl zvyklý, že přijdu z práce a jdu si hrát s dcerou. Navíc, co si budeme povídat, pokud ženská, která aspoň trochu za něco stojí, uklidí, uvaří, prostě se postará o to, aby chlap měl takové to ,, teplo domova ,,. Ještě když tě přivítá úsměvem a polibkem, k nezaplacení. Jenže byt byl studený, celkem i špinavý (jsem chlap, přeci nebudu každý den uklízet) nikdo mi ani neuvařil, nevypral, prádlo nesložil a vše jsem si zase musel dělat sám. Markétka s Lenkou byly téměř 40 km ode mě a jezdit za nimi denně fakt nešlo. Takže Markétku jsem se snažil vídat každou sobotu, Lenka mi vycházela vstříc. Dokonce jsme kolikrát jeli na výlet jako šťastná rodina. Ale bohužel. A přesně v ten moment jsem si uvědomil, že Lenka o sebe přestala pečovat, hubla a já věděl proč. Milovala mě a já jí od sebe odehnal. Nikdy jsem s žádnou jinou nechodil, ani nespal. Ani po rozchodu. Až po těch pár měsících jsem si uvědomil, že Lenku a Markétku miluju jako nikoho na světe. I když mi tak moc ublížila, tak moc žárlila, ale pochopil sem, že žádná jiná ženská by mé chování nesnesla. Byl jsem taky docela morous a ne vždy jsem vstal pravou nohou. No skoro rok sem byl sám. Markétce byl rok a půl, kdy jsme si s Lenkou řekli, že to zkusíme znova a hlavně na jiném místě, než kde jsem doposud bydlel. Když jsme se po pár týdnech sestěhovali společně do nového bytu, byl sem to zase já. Ten Pavel, ale hlavně ten šťastný. Dnes je to něco okolo 8 let, co jsme spolu, máme druhé dítě, syna, vzali jsme si hypotéku, postavili nás vysněný baráček a jsme už 5 let manželé. Pravda, že Lenka pořád žárlí, ale nepřestalo mě bavit ji dokazovat, jak moc je skvělá, jak si jí vážím a jak moc ji miluju a to ji vždycky postaví nohama na zem. Dceři je dnes 10 let a za ten rok, co jsem s ní nebyl jsem si uvědomil (bohužel až pozdě) o co všechno jsem se já vůl připravil. Neslyšel jsem její první slůvko, neviděl první krůčky, nebyl sem s ní, když jí rostly zoubky a hlavně. Lenku jsem na vše nechal samotnou a to si nikdy neodpustím. Kdybych jí nemiloval, asi bych to tolik nehrotil, vyčítal bych si jen dceru, ale opravdu sem zjistil, že ta láska se nevytratila, jak sem si pár měsíců před rozchodem myslel. Nejvíce mě mrzelo, že dcera mě od malička hrozně zbožňovala. Když měla vedle sebe tátu, byla moc šťastná. A ne, nenamlouval sem si to. Říkali to všichni kolem mě a navíc, když mámě plakala, já ji utišil. A bohužel i ji to poznamenalo a než sem si k ní našel opět tu správnou cestu, trvalo to velice dlouhou dobu.

Mám pro tebe pár rad. Zkus si sednout s přítelkyní a mluv o tom. V klidu, bez křiku, hádek, slz, výčitek. Určitě už jste to zkoušeli, ale zkus to jinak. Víš, jestli v sobě máš srovnané to, že ji už nemiluješ a seš si na 100 procent jistý, že s ní nechceš být, řekni jí to narovinu. Ale pokud si nejsi jistý, srovnej si nejprve svojí hlavu a pokud zjistíš, že jí pořád miluješ, že ti na ní záleží, bojuj chlape. Hlavně nedělej takový blbosti jako ti tady radí nějací zoufalci jako zbal ji věci za dveře, seber ji dítě nebo zavolej na ní policajty. Neblbni. Z vlastní zkušenosti. Uzavřel by sis k dcerce cestu a jednou bys hodně litoval. A pokud nevěříš přítelkyni, že je dcera tvoje, klidně si testy udělej, ale pokud si tím jistej si nezatěžuj ten vztah dalšími problémy. Pořád si pokládám otázku, jestli ta tvoje ženská žárlí je proto, že je paranoidní jako ta moje 😉 a nebo dáváš té své důvod. Postupem času sem si uvědomil, že jsem ji nevědomky dával důvody k tomu, aby žárlila. Velice často mi psala moje kolegyně. Ona byla docela mrcha a chtěla nás rozdělit. Uvědomil sem si, že čas strávený s ní nebo s kamarády u piva nebo na akcích je hodně fajn, ale nikdy ti to nenahradí tu rodinu, kterou k smrti miluju. Malému už jsou 2 roky, takže chodíme s Lenkou na akce spolu. Babičky se střídají v hlídání. S kamarády se vídám pořád i s kamarádkami, ale ne dlouho do noci jako dřív. Lence se vším pomáhám a ona si mě začala vážit, kvůli tomu, že jsem se probral. Nejsem podpantoflák. Jsem hlava rodiny, ve většině věcech platí moje slovo, ale opravdu sem zjistil, že dítě tátu potřebuje úplně stejně jako mámu. A věř, že ten rok co sem nebyl s Markétkou každý den, si nikdy, ale opravdu nikdy neodpustím.
Věřím, že ti můj příběh pomůže. Ať už k tomu, jestli dělat to nebo ono. Nenech si radit od lidí blbosti, nic o tom neví a většinou vůbec netuší, jak by se v takovéhle situaci zachovali oni. Ty lidi tady neví, jaké to u vás doma doopravdy je a hlavně vůbec netuší, co cítíš. To jediné víš ty. Srovnej si opravdu všechno v sobě, jestli bez těch dvou opravdu dokážeš žít. Jestli ti to ticho doma stojí za to, že nebudeš se svým dítětem. Jestli jsi vůbec připravený být sám. Sám chodit spát, usínat, sám se probouzet. Neuslyšíš ten dětský pláč, ale ani ten krásný dětský roztomilý smích. Je toho hodně. Nemá cenu s někým zůstávat, pokud ho nemiluješ, ale pokud jí miluješ, nevzdávej to! Kdyby si chtěl, klidně napiš zprávu. Rád s tebou pokecám. Hlavně se drž ať už to mezi vámi dopadne jakkoliv. Držím pěsti, ať se rozhodneš správně. Ahoj Pavel

Další odpovědi
Palpatine

Nevím ale vyhodit hned přítelkyni s malým dítětem je svinárna. Nic proti. Je fakt, že od tebe bylo fér, že jsi jí dal lhůtu, ale přece jen má tvé dítě. I když jsi ho neplánoval tak je tvé a to dítě za to nemůže. Měl bys tedy převzít trochu zodpovědnosti a stát se už konečně dospělým.

EKSOT123

Možná ještě zkusit nějakou manž. poradnu. Sice osobně s tím nemám zkušenost a ani po ní netoužím, ale možná by to byla příležitost, kde by si vaše družka uvědomila váš pohled na věc, váš kladný vztah k dcerce atd a problémy, které vám klade. Ale třeba by jste se tam dozvěděl něco více o ní a sám o sobě.

sesednizkola

Je otázka, jestli například střídavě péče je horší, než vyrůstat u rodičů kteří se neustále hádají, věčně ve stresu a řevu. Úplně tě chápu, přeci si nejde dalších třeba dvacet let života zničit pretvarovanim k vůli dětem.

Dcerku dej k mámě nebo si ji nech u sebe a ji věci za dveře… Jinak nevím.

Drap

To bylo třeba rozvážit dříve. Pozdě bycha honiti. Můžeš ji nechat vystěhovat policií, když neoprávněně užívá tvůj byt.

koteVbote

Kolik vam objema je? Podle toho co popisujes tak jste oba mladí. az zase půjdeš s kamarády a ona se te bude ptat po návratu kolik jsi jich zbalil tak ji řekni že ji to zajímat nemusí a že jediný kdo koho podvedl je ona tebe. Pohrozila bych ji na tvém místě že si malou necháš pokud bude taková stíhačka a nenajde si okamžitě bydlení že byt je tvůj a ona že tam nemá co dělat

aliendrone

Víš, jsou zde 2 možnosti – buď máš pravdu nebo si to „trochu překresluješ“. ;)
V prvním případě bych měl nechat provést genetickou zkoušku otcovství (těch pár korun za to URČITĚ STOJÍ!), protože tento způsob jednání (otěhotnění) partnerky mi přijde poněkud neobvyklý a zkouška (výsledek) ti může nečekaně VELMI pomoci v dalším rozhodování – jedna věc je myslet, jiná VĚDĚT.

Druhou možnost ani rozebírat NEBUDU!

pizlicka

Vztah se většinou ukončuje z důvodu nevěry,nikoli z důvodu psychických problémů partnerky-žarlivost.Druhou otázkou je,zda ji k žárlení nedáváš nevědomky důvod,jak popisuje Pavel.Je třeba se vcitovat do přítelkyně,nikoli jen do svých pocitů.Je třeba hledat příčinu,nikoli soudit,že mě zrovna tohle chování přítelkyně omezuje v mém rozletu s kamarády.Protože pokud nezačneš měnit sebe,a vést sám sebe k zodpovědnos­ti,nebude ti vyhovovat žádný vztah.Protože vztah-je závazek,zodpo­vědnost,nikoli rozlet a svoboda bez ohledu na pocity druhého.Pokud přítelkyni nemiluješ,a chceš,aby odešla,a dítě si vzala sebou,najdi jim bydlení.Je to tvá zodpovědnost,vůči vlastnímu dítěti.A hlav­ně,vyřeš výživné.Nemůžeš si udělat dítě a říci-muj dům,odejděte.pro­tože až se přítelkyně sesbírá,a dá tě k soudu o výživné,bude ti to hodně k minusu,pokud se soudce dozví,že jsi přítelkyni,která vychovává VAŠE dítě,nezajistil bydlení,a jednáš a chováš se,jako by žádné dítě neexistovalo.

LeVovič

Vážení, na úvod chci všem poděkovat za své příspěvky. Některé pro mě byli dobré a jiné ne. Začnu těmi kratšími názory a odpovědi podle toho, jak se mi zobrazují sestupně.

Nemyslím si to jen já, ale i mé okolí, jsem dospělý a mám zodpovědnost. Vím, že malá za nic nemůže a jsem si toho plně vjednom, každopádně jsem se své přítelkyni snažil domlouvat. Snažil jsem se, aby pochopila, že tím vším našemu vztahu jen ubližuje, ale nedala si říct. Tyto problémy se s námi táhnout cca od října možná listopadu minulého roku. Opravdu jsem se snažil, ale dle mé přítelkyně je vše v pořádku. Nepřizná si chybu. Několikrát mě „přepadla“ i před firmou, kde jsem pracoval. Chtěla vědět, zda nebudu vycházet s nějakou kolegyní. Ano, občas se to stalo, protože jsem byl nadřízený cca 30 lidí a měl jsem kolem sebe často hlouček podřízených, kteří i po práci chtěli s něčím poradit a nebo si jen zapálit a popovídat. Byl to problém, protože jsem hned s nějakou něco musel mít. Nedej bože, když mi pípl telefon (pípal vždy, když byl nabitý), to mi hned musela psát nějaká kolegyně, s kterou to určitě táhnu.

Nejsme manželé. Nechci se ženit. Rád bych se oženil až po pár letech s přítelkyní, u které ucítím, že je ta pravá. A nemyslím si, že by mám nějaká taková poradna pomohla.

Nechci jí dceru brát, myslím si, že by měla vyrůstat u mámy a také si myslím, že by to bylo mnohem lepší, než aby vyrůstala v neklidném prostředí. Ať se raději vidíme méně často, než tohle. Chci pro vlastní dítě jen to nejlepší. Je to moje jediné a největší štěstí, které mě kdy potkalo.

Chci sice, aby se odstěhovala, ale nechci používat násilí (policie, věci za dveře).

Mě je 27 a přítelkyni je 21. Několikrát jsem jí řekl, že jí to může být jedno, ale začala tropit scény. Velmi často se mě snaží vydírat slzami. Neustále každý den (několikrát za den) pláče. Nenechám se vydírat slzami. Jen dodám, že bydlím v baráčku, který jsem si koupil.

Jak se říká, každý má svou pravdu a také jsou tři druhy lidí. Jedni věří jednomu, druzí zase druhému a ti třetí? Těm je všechno jedno. Přemýšlel jsem o testu otcovství. Jsou zde známky na dceři, které se mi moc nezdají. Přejde mi to ale zvláštní. Když se ukáže, že je dcera má, tak budu za úplného pitomce. Navíc ji miluji a i kdybych se dozvěděl, že není má, stejně bych ji miloval.

S kamarády jdu na nealko (vždy řídím) tak jednou za dva až tři měsíce, nejsem s nimi každý den či každý víkend. Jak jsem již popisoval výše, snažil jsem se s ní promluvit, ale ona vše neguje a dle ní je asi nejspíš dokonalá. Nemyslím si, že jsem ji dal důvod žárlit. Navíc nejsem ani extra krásný, tak vůbec nechápu, proč ta žárlivost a ty scény. Zkrátka toto pochopit nedokážu a vězte, že jsem se o to několikrát pokoušel. Hledal jsem jí bydlení a víš pizlicko, co mi na to řekla? Že jí mám koupit byt minimálně dva jedna, jinak se odsud nehne. To mě dost dorazilo. Má dcera je nadevše a kdyby nebylo mě, tak by neměla co jíst, co na sebe, žádnou výbavu, nic. Vše jsem jí koupil a stále kupuji já. Má expřítelkyně jí za měsíc koupí maximálně kojeneckou vodu a na tu ještě vyžebrá peníze u své maminky, protože nikdy nepracovala. Za svůj život odpracovala cca dva týdny. Vždy dala výpověď, protože jí daná práce nevoněla a nebylo to to, co chce dělat. Ani školu nedodělala a na opravné maturitní zkoušky nešla, takže má jen základní vzdělání a pravděpodobně by s tím chtěla dělat výkonnou ředitelku nějaké nadnárodní společnosti. Ještě neumřela hlady jen díky mě a své mamince.

A teď k tobě Pavle. Na úvod ti strašně děkuji za tvůj příspěvek. Musím se přiznat, že vždy to, co je moc dlouhé nikdy nečtu, ale u tebe jsem udělal stejnou výjimku jako ty, když jsi se díky mě zaregistroval. Tvůj příběh, jako bych se v něm spatřil. Já zjistil, že je těhotná osm měsíců po tom, co jsme se poznali (v tu dobu jsme spolu chodili sedm měsíců). Také mi sdělila, že je těhotná, ale prý jsem jí „schválil“, že nebude brát antikoncepci. O ničem takovém nevím a toto bych si rozhodně pamatoval. Víš, je to velice zvláštní, ale v mých pětadvaceti jsem měl sen, že se mi v sedmadvaceti narodí nádherná dcera a o rok později jí povedu nádherným parkem. Stalo se to, tedy alespoň první část snu a nyní čekám na poslední, tak uvidíme. Mě bylo jedno, zda to bude holčička a nebo chlapeček, hlavně, aby se mi narodilo zdravé miminko, na ničem jiném mi nezáleželo. Když se mi malá narodila, zrovna jsem dostal injekci s narkotiky. Byl jsem na operační sále. Já dostal injekci v 9:00 a malá přišla na svět v 9:07. Úžasná souhra náhod. Prosil jsem lékaře, ať mě pustí domů, že se mi narodila dcera a chci jí držet v náručí. Lékaři mě pustili a i když mi bylo velice špatně a skoro jsem nemohl chodit, mazal jsem za nimi do nemocnice jen proto, aby si ji mohl pochovat a také jsem ji nikomu nepůjčil. V tu chvíli byla jen má. A večer? Večer jsem měl tak nesnesitelné bolesti, že mě odvezli urgentně do okresní nemocnice na pohotovost. Bylo mi to jedno, já věděl, že jsem si choval svou dceru a to bylo pro mě nejdůležitější. Rodičovský příspěvek je opravdu malý. Moje expřítelkyně nebere ani mateřskou, takže má příjem 6 200 KČ a ejhle, jak jí peníze přijdou, tak je hned utratí a druhý den nemá ani korunu. Když se zeptám, kam ty peníze dává, nedokáže mi to vysvětlit, rozbrečí se a začne na mě křičet, co má dělat, když jí chodí tak málo. Mimochodem – domů téměř nic nekoupí. Velmi často kupuje věci nepotřebné k životu (kinder maxi king, kinder pinguí atd…) a pro malou koupí maximálně jen tu kojeneckou vodu. Žil jsem před tím jen s jednou dívkou, takže jsem si také teprve zvykal na soužití dvou lidí. Víš, uvědomil jsem si, že s maminkou mého dítěte nechci žít, ale také vím, že být bez mé dcery bude opravdu velmi těžké, ale opravdu si myslím, že to tak bude lepší, než aby vyrůstala s oběma rodiči, ale v rodině, kde je velice dusno. Rád bych si s ní znova sedl a promluvil o tom, ale bez slz a výčet, možná i křiku se to nejspíše neobejde, alespoň z její strany. Já mám vystudovanou psychologii, takže vím, jak se udržet v klidu a mluvit slušně. Ona to bohužel nezná.

Ještě dodatek a to pro všechny, i když spíše pro muže. Dokážete si sami sebe představit ve společnosti, na ulici, kdekoli, jak jde vedle vás vaše partnerka, která velice ráda krká a prdí na veřejnost a strašně se tomu směje? Nehledě na její slovník. Jak kdyby jí vypustili z maštale. Když jsem jí poznal, taková nebyla. Byla slušná a chovala se jako žena. Mám rád silnější holky, tím se netajím, ona vážila při našem seznámení něco kolem 120 kilo. Nyní váží 150 kg. Já vážím 80 kilo. Ta její váha už je pro mě moc a nemá to po porodu, je to z důvodu, že se neustále přejídá a i s tímto problémem jsem ji konfrontoval. Vždy řekne, že začne hubnout a víte, jak začne? Tím, že se jde najíst. Nic s tím nedělá a je jí to jedno. Mám z toho dojem, že si mě neváží a myslí si, že dítětem mě má jistého.