EKSOT123

Zná nebo sbírá někdo tuto houbu?

Před chvílí jsem si udělal baštu z téhle houby, sbírám ji už asi měsíc. Roste ve větších skupinkách pod lesními listnáči, a to třeba i na louce podél lesa pod listnáči. Strmělka mlženka by to být neměla, ta prý má svou zvláštní nehoubovou vůni. A tahle voní pěkně po houbách.

Odpovědi
aliendrone

Holubinka (jakákoliv) to v žádném případě není, ale jinak také nevím, co to je. Zkus tohle: https://www.na­houbach.cz/atlas-hub/ nebo nějaký jiný určovací klíč.

Asi to bude PRAŠIVKA! ;) :D :D

Kepler

Holubinky moc nebírám, až na tři nejchutnější druhy, ale tohle by mohla být holubinka trávozelená. Porovnej: http://www.na­turfoto.cz/ho­lubinka-travozelena-fotografie-18083.html

EKSOT123

Nakonec to přece jen je ta strmělka mlženka, roste celkem hojně teď v říjnu:
https://www.te­levizeseznam.cz/vi­deo/reporterka-na-houby/pozor-na-jedovatou-bedlu-ukazeme-vam-jak-bezpecne-poznate-jedlou-64106477?utm_cam­paign=_var&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

EKSOT123

Tak jsem to zkoušel podle Ali. odkazu,celkem praktické stránky, ale asi tam nemají moc druhů hub. Možná přece jen ta strmělka mlženka nebo čirůvka topolová. Ale možná ještě něco jiného…

EKSOT123

Kepler, děkuji za snahu.Ale tato houba nemá nikdy ani nádech do zelena. Klobouk je světle hnědý, uprostřed trochu víc – z fotky je to sice blbě poznat, ale kdyby to někdo sbíral, tak to pozná. Podle mě nějaké čirůvky. V létě jsem je ještě neviděl, až tak říjen -listopad.

orestez

To je nějaké zrcátko v rámečku na tom okně? Že se to nepřevrátí.

EKSOT123

nevím co myslíš, na parapetu či jak se tomu říká, je ve sklenici suchý šmitlik, německy schnitlauch.

orestez

Asi to už spadlo. No, kam jít na houby?