annas

Zmuizely-li kuličky, otloukání píšťaliček, tlučení špačka i honění obruče, myslíte, že jednou zmizí i počítačové hry?

  1. Platí i po vynálezu počítačových her, že člověk prožij e krásný život, dokáže-li si v každém věku hrát
  2. Nebo stačí, aby se člověk díval na svět krásnýma očima a všechno se mu jeví krásnějši?
  3. Co když si někdo hraje s myšlenkami, ale jiný si s nimi pouze zahrává?

Zdroj
Jan Sobotka Aforismy pro ty, kdo si myslí, že jim to myslí

http://www.hup­tych.cz/literar­ni-cinnost1/aforis­my/nezaboli-jazyk-dobreho-slova-antologie-ceskych-aforistu-19-20-stol

Obrázek
https://pixaba­y.com/vectors/ru­bik-s-cube-cube-puzzle-colors-157058/

Odpovědi
Kepler

Myslím, že PC hry jsou už za zenitem, vylepšuje se jen grafika, žádné nové nápady, všechno na jedno brdo. Nástupcem se stává virtuální realita, zatím s pomocí speciálních „brýlí“. Tam jsou netušené a nevyčerpatelné možnosti. Jinak s těmi zábavami z minulého století to ještě není tak zlé, zvláště u kluků. S kuličkami hrají kapesní kulečník, píšťalu (holeň) si otloukají imrvére, špačky tlučou pravidelně po obědě. O honění se radši nevyjádřím.

Drap

Kuličky je, alespoň u nás ještě občas vidět. Tlučení špačka a obruče snad opravdu vymizely úplně. Je to škoda.

  1. Myslím, že tak už to neni. Třeba ty kuličky se často hrávaly napříč generacemi. To u počítačových her je téměř nemožné.
  2. Teoreticky je to možné, ovšem dívat se na svět krásnýma očima a vidět ho jako krásný se dost často, alespoň v některých směrech/třeba lidské vztahy/, dost často vymstí.

3 Možné je oboje. Bohužel ten kdo si zahrává, tak si často zahrává s myšlenkami cizími a využívá je pouze pro svůj prospěch.

Kelt

Hodně věcí a her zmizelo, ale jinou formou, a trochu upravené se zase pomalu vracejí jako retro. Stavebnice a jiné hry. Například stolní hry máme ve skříni skoro 30 let, a když se sejde více lidí, tak je každý na svém telefonu, počítači.

anonym

neřekl bych že počítačové hry zmizí, protože to co dnes přestavují hry ve virtuální realitě jsou také jen počítačové hry a jediný rozdíl je v tom že grafika renderuje pro každé oko zvlášť jiný obraz, a jako herní ovladače se místo klávesnice s myší používá jeden nebo dva gyroskopy s tlačítky jinak se niž až tak zásadního z technického pohledu nemění – je to prostě běžná nekončící evoluce počítačových her 🙂

anonym

Hry naopak čeká v dalších let docela výrazný boom, a to díky něčemu co dnes ještě není známé ale bude to velký šlágr. Tzv. streamované hraní. Ono je to totiž až příliš dobré a výhodné na to aby se to nestalo prodejním šlágrem. Streamované hraní má pro hráče několik zásadních výhod. Nemusí mít drahý počítač, nemusí mít výkonnou grafiku ani výkonný procesor ani moc operační paměti a přesto si díky streamovanému hraní pustí jakoukoliv extrémně dobře graficky propracovanou hru. Vtip je v tom, že hra se vykonává na serverech provozovatele a k uživateli se přenáší pouze obraz, což teoreticky umožňuje hrát ty nejlepší pecky na jakékoliv televizi jakémkoliv telefonu aniž byste měli počítač či konzoli … za cenu předplatného podobně jako za netflix platíte 150 kč a máte tam všechny filmy k dispozici budete i tady platit měsíční sazbu a časem by měla být k dispozici veškerá nabídka her jen za toto předplatné. Tahle revoluce zcela odstaví ze hry dnešní herní počítače, dnešní herní konzole, a dostupnost hraní povznese na úroveň youtube, kdokoliv si bude moci kdekoliv pustit hru stejně snadno jako pouští youtube video 🙂 ta technologie za tím je paradoxně docela podobná. čili já tomu v dalších letech věštím zářnou budoucnost a to právě i díky VR, které je jinak velmi náročné na výkonné grafiky a drahé headsety, díky streamování VR her vám ale postačí headset za necelých tisíc korun (misto dnešních dvaceti tisíc) a to se musí na popularitě vr hraní nutně promítnout …

annas

Vy to vidíme očima mladého člověka, který svět PC apod. zná a ovládá, sleduje nové poznatky, má zkušenosti na rozdíl ode mě i autora.

Jedině, co zřejmě bude chybět, pohyb.

anonym

pokud byste se o tento herní trend příštího roku zajímali už dnes, jmenuje se to GOOGLE STADIA a ostatní firmy ohlašují podobná řešení, jen přijdou o něco málo později …