Avatar uživatele
Pokročilý

Změna ve Vašem životě

Ahoj všem,
chtěl bych se vás zeptat, co se stalo, jaký byl iniciátor toho, že jste se vy změnili. Přečetli jste se nějaké životní motto, podle kterého se řídili a začali se chovat lépe? Váš učitel na škole vám otevřel oči? Vaši kamarádi Vám ukázali jinou cestu životem. Dočetli jste se nějaký příběh, který Vám změnil život?

Piště svoje životní příběhy o tom, jak jste dokázali změnit sami sebe.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Pokročilý

Ahoj :)
No, mně diagnostikovali jednu ošklivou nemoc, která by mi mohla zkrátit život, tak jsem se na venek začala tvářit, že mi záleží na mé budoucnosti. (Abych co nejdříve dostudovala a stihla všechno, co ostatní.) Ale ve skutečnosti jsem začala na všechno víceméně kašlat. Nemá cenu si udělat magistra a pak... no, však víte. Jediné, co mě neomrzelo a co nevzdávám je hra na housle. :)

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nemám žádný životní příběh,který by mě změnil.Ale domnívám se,že lidé se tak nějak mění po celý svůj život,že nejsou ve 20 stejní jako ve 40 nebo v 60.A nemyslím třeba zdravotní stav.


Avatar uživatele
Zlatý

Jediné co mně dokázalo změnit bylo zjištění, že jsem smrtelný a že stárnu !!
Začal jsem si vážit více života a lidí kolem sebe. Když jsem byl mladší tak jsem si myslel že mně to nepotká.

Mám mnoho nemocí včetně rakoviny ale vůbec se to neprojevilo na snaze stále něco dělat a učit se. Stále se snažím pracovat. Nikdy mně nenapadlo že to již nemá cenu.


Avatar uživatele
Zlatý

Změnu v mém životě odstartoval jeden hodně mizerný rok. Zemřel mi otec, vyhořel jsem, bez pojištění lehla popelem převážná část mé firmy včetně materiálu a výrobků, další věci, jako že jsem přišel o psa a podobně ani nezmiňuji. Celý život se změnil, ono také nic jiného nezbývalo.


Avatar uživatele
Zlatý

Změn v životě zažije člověk určitě hodně, ale důležité je, aby se člověk vždy choval jako člověk a vážil si sám sebe i jiných. :-)


Avatar uživatele

Abych mohl splnit své předsevzetí být někomu užitečný, žít pro někoho, musel jsem se dostat do finanční krize. Pak jsem si zvolil přítelkyni s podobným osudem. Máme se rádi, sdílíme své mzdy i lože a je nám fajn. Když jsou hádky, vzájemná komunikace nás posouvá hodně dopředu. Takže vůbec nehrozí nějaká zoufalství. No a je to.


Avatar uživatele
Zlatý

Myslím si, že jsem stále stejná, ale to je nesmysl. Jak člověk stárne, získává zkušenosti, pořád se kolem něco děje a pokud je dostatečně empatický a také má třeba povolání, které ho nutí být extra vnímavým (jsem psycholožka), bylo by zvláštní, kdyby si z osudů (i cizích) lidí nevzal něco pro sebe.
Mohu být zamilovaná, ale umím si lásky vážit a pracovat na vztahu. Vím co chci a neslevím ze svých zásad.
Ale pak jsou věci, které ovlivnit nejdou... Osobně ale mohu s určitostí prohlásit, že život se mi navždy změnil 24. května 2010.


Avatar uživatele
Bronzový

Zůstávám stále stejný. Ač táhne mi na třicet, cítím se pořád na 13. Jen pupek roste, práce přibývá, zato na vejplatnici je čím dál větší HO... !


Avatar uživatele
Bronzový

mě změnil můj kamarád, který se zajímal o knihu a film Tajemství, The Opus, Celestinské proroctví apod. ten film jsem viděl asi 15x a knihu četl 1x. mám dojem že se mi díky tomu povedlo zlepšit vztahy, méně se bát a vydělat asi 80tis. kč. to o čem to je jsou fráze "stáváme se tím na co myslíme", "to jak v každé chvíli přemýšlíme utváří naši budoucnost", "afirmace, utvrzovací výroky". to mě změnilo, ale zase se člověk vrací postupně zpět pokud to nepoužívá. Taky mě změnilo když jsem ztratil peníze, které jsem 3 roky vydělával..


Avatar uživatele
Bronzový

Tak za prvé z biologického hledisla se přibližně každých 10 let obměňují buňky v těle. Takže to je jedna velká změna. Za druhé to jsou nabyté zkušenosti a schopnosti se nezávysle zamyslet nad věcma a racionálně o nich přemýšlet.

Já osobně jsem si otevřel oči až psychologií člověka

Nejdůležitější je, že jsme všichni ( nebo drtivá většina ) otroci svích emocí. To emoce řídí naše rozhodování v životě.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3818
Zlatý Drap 2282
Zlatý led 1647
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 869
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.