pizlicka

zmena v obcanskem prukaze.........

hrozi pokuta,a jak vysoka,pokud clovek nekolik mesicu po rozvodu nema uvedenou zmenu v obcanskem prukaze?

Nejlepší odpověď
meTTax

Dobrý den,

dle § 14 odst. 1 písm. d) č.3 zák. č. 328/1999 Sb.,o občanských průkazech, jste povinna do 15 dnů požádat o vydání nového občanského průkazu po nabytí právní moci rozhodnutí soudu o rozvodu manželství nebo po nabytí právní moci rozhodnutí soudu o zrušení partnerství.

Fyzická osoba, která toto nedodrží se dopouští přestupku dle § 16a odst. 1 písm. c) výše zmíň. zák., za který, lze uložit pokutu do výše 10 000,– Kč.

Zůstávám s pozdravem.
Doplňuji:
Na místě blokovou pokutou do 1000,– Kč.

Další odpovědi
hanulka11

Výměna z důvodu rozvodu

občanský průkaz
rozsudek o rozvodu s vyznačenou právní mocí

Občan je povinen podat žádost o nový OP do 15 pracovních dnů ode dne nabytí právní moci rozsudku, pokud ve stávajícím OP má uveden údaj o rodinném stavu nebo došlo ke změně příjmení.

jaká hrozí pokuta nevím