mezera

Jak si změnit jméno?

při zaměstnání jsem vystudoval Vysokou školu a studium ukončil bakalářskou zkouškou. Mohu – nebo možná dokonce musím (to nevím) před svým jménem používat písemnou zkratku pro tytul Bc. Zůčastnil jsem se promoce. Vše je legální a maturitu jsem také předtím získal legálně. získáním vysokoškolského studia jsem si tedy změnil své jméno. Přidal jsem si před něj Bc. Pokud si budu zase chtít změnit jméno, můžu studovat dále a získávat další tytuly. Ale já chci zpátky své původní jméno, tedy to, které nemělo před sebou Bc. Umožňují zákony tohoto státu a zákony netohoto státu, které tento stát uznává a řídí se těmito zákony aby jsem molh zbavit se Bc. Oficiálně a legálně. Už ho nechci. Nechci mít právo, možná i povinnost, užívat Bc. Jak to legálně udělat?
Doplňuji:
Jen upřesním o co mi jde : snad to zvládnu i pravopisně správni 🙂 studiem a vystudováním jsem získal oprávnění tento titul používat a vím, že záleží jen na mé vúli 🙂 jak tohoto svého právy využiji. Já však chci nemít toto právo, nebo-li ho ztratit, odevzdat, nechci patřit do této společnosti hmmmmm. Jak to zákonně udělat?

Nejlepší odpověď
anonym

Teda VŠ a „tytuly“. Normálně nereju, ale tady ano. Akademický či jiný titul je v občanském průkazu veden jako nepovinný údaj. Není tedy Vaší povinností nechat si titul do občanského průkazu zapsat.
Doplňuji:
Pokud nechceš být v této společnosti, prostě se přestěhuj jinam, třeba na Mauricius.

Další odpovědi
Drap

Jméno máš stále stejné. Titul buď můžeš, nebo nemusíš používat. Moc by mně zajímalo, kterou školu jsi studoval, když máš takovéto otázky

zjentek

znám lidi, kterým studiem vysoké školy nadělali v mozku mnohem větší mezery
Doplňuji:
na OP se vyprdni, začni třeba zrušením bank. účtů

marci1

Nikdo Vám nenařizuje titul užívat. V občanském průkaze titul nemusíte mít uveden. Užívání titulu je Vaše právo, není to povinnost.
http://www.ptej­teseknihovny.cz/u­loziste/aba001/2011/p­sani-titulu

anonym

mezero, za prvé „účast“ není s kroužkovaným ů, protože je zde samohláska ú na začátku slova (slovního základu). To znamená, že i po předponě se bude psát „ú“ (zúčastnil jsem se, trojúhelník) a nikoliv „ů“ (to je smůla).
Dosažení akademického nebo vědeckého titulu se v této zemi chápe jako dosažení kvalitnějšího, vyššího vzdělání. Toto vzdělání „opravňuje“ svého nositele uvádět v písemném projevu získaný titul před nebo za svým jménem (pro což jsou stanovena pravidla). Také se tento titul užívá při mluveném projevu při představování se a oslovení. Z pohledu vzdělávacích zařízení jde o právo.
Exmanžel byl ing., ale svůj titul běžně nepoužíval. Za to kolegyně z radnice stejný titul psala i na vlastní soukromou poštu kamarádkám a příbuzným, podepisovala se celým jménem včetně tiutulu i na podpisové listiny při různých stupidních akcích, kterých bylo za socialismu pět do týdne. Spolužačka z gymplu získaný titul RsDr. nikde neuváděla. Záleží jenom na tobě, jestli se k získanému vzdělání a k titulu přiznáš nebo ne. Navíc je titul Bc. tím nejnižším ze získatelných vysokoškolských titulů, tak bych to už vůbec neřešila. Prostě si zcela „legálně“ přestaň titul Bc uvádět, když už ti tolik vadí. Toho tě žádná matrika nezbaví. Odejmutí titulu by mohl nařídit nejspíše soud v případě, že by byl dán školou nebo jiných žalobcem k tomuto odebrání podnět např. z důvodu, že titul užíváš neoprávněně. Nejsem si jistá, že by takové opatření mohla učinit sama škola, na níž jsi titul získal. Pevně však věřím tomu, že by u dalších studentů pedagogové pečlivěji zvažovali komu titul udělit a kde si to raději odpustit.
Beru to tak, že již začínáš se vtípky k silvestrovskému veselí. Možná by bylo zábavnější uspořádat ve vysokoškolské společnosti „odběr titulů“ a naházet je všechny rovnou do koše. Faktem je, že mnozí vysokoškoláci si ten titul ani nezaslouží nebo jim k ničemu není.
Mám kamarádku inženýrku ekonomie, která celý život pracuje na místech, kde by jí stačila maturita. Své vzdělání nikdy nevyužila. Nechápu, proč kvůli tomu musela vysokou školu vůbec studovat. Svůj titul uvádí jenom tam, kde to situace vyžaduje. Je to celkově fantastická a velmi moudrá žena. To ale není rozhodně titulem.
Doplňuji:
Nelze. To totiž přímo souvisí s dosaženým vzděláním. Jedinou cestou by bylo prokázat, že školu za vás navštěvoval někdo jiný a ten někdo jiný pro vás získal i právo užívat titul Bc. Nebo by ještě šlo tvrdit, že jste titul získal v Plzni a že jste za něj zaplatil. Ovšem v takovém případě bych si dávala pozor, jak velkého porušení zákona se vlastně dopouštím. Ono by vás totiž tyhle „srandičky s titulem“ mohly stát nejen titul samotný. To ještě nevíte, že v naší republice je spousta pitomců, co nemají smysl pro humor?
Tak si pište Bc ZVN (bakalář z Vlastní Vůle Neužívaný). S tím bude určitě švandy kopec.

mezera

pokud má někdo namysli můj tytul Borec. tak se mýlí a n e b o (nevím jestli se píše správně anebo a a nebo) nemýlí … ale moudřejí ustoupí a proto ustupuji …

mezera

nestudoval jsem až tak dokonale jak fungují tyto webowky a že se tady musí bonzovat 🙂 teď už to vím a nezlobím se na informátorku … předpokládám, že má svůj domeček – jak se říká : žalovníček kopeček postavil si dom … ale to je vtípek nebo ftípek ? jsem jen B..ec. 🙂 Pochopte, že to co mi odpovídáte je pod mou intelektuální úrovni abych to vůbec četl. Jsou to jen tzv. plky. Otázka je jasná zda to lze? Odpověděla jen „kopečková“ 🙂, i když k tomu musela jak je její zvykem přibalit srač.y o které nemám zájem. V demokratickém státě jsem se rozhodl, že nechci mít možnost, právo používat a využívat a co já vím co všechno získaný vysokoškoslký tytul. Chci si ho tedy nechat dobrovolně odejmout nebo ho někde pohřbít tak aby bylo právně „košer“ uskutečnění tohoto skutku. Všemu a všem může být „fuk“ proč to chci.

anonym

Když má být uživatelům fuk, že máte zájem si vyřešit tak nestandardní problém, tak proč jste sem vůbec dotaz vložil? Vaše intelektuální úroveň je opravdu zvláštní a znalosti gramatiky u „vysokoškoláka“ také leccos napovídají. Titul si určitě zasloužíte.